zebra glamour jonathan adler homelikeilike.com

Zebra glamour, czyli ikony we wnętrzach

Zebra glamour brzmi dość zaskakująco w kontekście mojego bloga. Glamour nigdy nie był moją ulubioną częścią świata, zwłaszcza ten nasz swojski nadwiślański. Zebra bohaterka jest tymczasem przykładem glamour właściwego, połyskującego złotem, designerskiego, odważnego, opierającego się kokieteryjnie ramieniem o sztukę.

Wyjaśnienia wymaga również słowo ikona, użyta tu trochę, a nawet zdecydowanie, dla przekory, bo przecież nie chodzi o religijne portrety rodem z kultury bizantyskiej, ale o przedmioty, które urosły do rangi symbolu, pewnie i po trosze przedmiotu uwielbienia, jednak zdecydowanie będę w tym przypadku zalecała umiar i zdrowy rozsądek.

Jakiś czas temu pomyślałam, żeby rozpocząć cykl wpisów poświęconych przedmiotom, które jak pewniaki zdobią wnętrza, nadają im charakteru, ale stają się też pewnym znakiem rozpoznawczym, śladem pozostawianym przez modę, akcesorium darzonym szczególną sympatią i kupujących, i urządzających, i oglądających.

Przedmioty te często widzimy na zdjęciach wnętrz oglądanych na Pintereście, na Instagramie, w albumach wnętrzarskich i w kolorowych czasopismach. Wzrok chętnie się na nich zatrzymuje.

Jednym z takich przedmiotów jest glamourowa zebra Jonathana Adlera, amerykańskiego producenta i projektanta porcelany, stylisty, dzisiaj właściwie uznanego artysty, który wyrobom porcelanowym nadał niepowtarzalnego charakteru, szybko rozpoznawalnego i bezbłędnie kojarzonego z jego osobą. W jego projektach widać silne odniesienia pop-artowskie, trudno więc w tym glamour dopatrywać się tych cech, które zwykliśmy kojarzyć z polskim wydaniem tego stylu.

Talerzyk, czy jak wolą inni tacka, mydelniczka, podstawka na biżuterię, była częścią kolekcji, która weszła do sprzedaży parę lat temu. Zebry można kupić oczywiści do dzisiaj, dostępne są w różnych kolorach, ale właśnie złota zdobyła największą popularność.

Dzisiaj pokażę ją wam na kilku zdjęciach znalezionych na Instagramie, a także w paru aranżacjach z mojego mieszkania. Zdecydowanie zabrakło mi aranżacji biurka. Taka zebra glamour może pełnić rolę podstawki na spinacze do dokumentów lub podkładki na wizytówki. Jestem pewna, że można byłoby znaleźć dla tego porcelanowego maleństwa jeszcze kilka atrakcyjnych zastosowań.

Obiecuję wrócić wkrótce z nowymi “ikonami”.

zebra glamour jonathan adler homelikeilike.com
zebra glamour jonathan adler homelikeilike.com
zebra glamour jonathan adler homelikeilike.com


zebra glamour jonathan adler homelikeilike.com

ZEBRA GLAMOUR
W ARANŻACJACH Z INSTAGRAMA

zebra glamour
Talerzyk na łakocie wg Manistudio
Very, very glamour wg Paula Smilee
W wariancie srebrnym, na tle białego marmuru wg Anninajarv
Bardzo kobiece biurko Fashionblawger, prawda?Zdjęcia oznaczone moim logo zostały wykonane przeze mnie i wraz z publikowanymi przeze mnie tekstami są chronione prawami autorskimi.

Jest mi miło, że czytasz mojego bloga.

Zaproś swoich znajomych, lubię gości! –

Zapisz