Wnętrza w tle, czyli jeszcze o sesji

W czasopiśmie L’Officiel właśnie ukazała się sesja Dominiki Jarczyńskiej, a razem z nią, moje wnętrza w tle. Dzisiaj mogę Wam już pokazać więcej z tego, co działo się za kulisami.

Na razie mogłam oglądać tylko materiały cyfrowe i nie mogę się doczekać, kiedy dostanę do ręki drukowany egzemplarz czasopisma L’Officiel Kazakhstan. Na pewno na co dzień przeglądacie podobne sesje w swoich ulubionych czasopismach. Może to dobra okazja, żeby chwilkę porozmawiać o tym, ile pracy należy wykonać, aby taka sesja na koniec ukazała się w czasopiśmie. Pominę część redakcyjną, skupiając się na tym, co działo się na planie.

Organizatorką projektu była Dominika Jarczyńska, ją już znacie. To ona miała wizję całości, której jednak nie mogłaby zrealizować, gdyby nie jej świetny zespół.

Marika Lola Rybicka, stylistka, wybrała odzież i dodatki, i zadecydowała o ich zestawieniu. Dopiero na gotowych zdjęciach widać, jak doskonale korespondują z tłem i rekwizytami. Zygzaki, widzicie te zygzaki nawiązujące do jodełki francuskiej?

Nina Gospodarek – wizażystka. Wzdycham na wspomnienie kosmetyków w jej kuferku. Makijaż, który wykonała na modelce, to prawdziwa sztuka! Subtelny, naturalny, chciałoby się powiedzieć, że niewidoczny, ale był! Utrzymany w neutralnych beżach, wydobył z twarzy modelki to, co najlepsze, bo…

Kasia Knioła jest mistrzynią pozowania przed obiektywem. Już wam o tym pisałam, ale powtórzę: lekkość i profesjonalizm, z jakimi ustawiała się w kolejnych pozach była hipnotyzująca!

Spójrzcie na te zdjęcia. To zabawa formą. Wnętrza i odzież tworzą spójną kompozycję. Z zygzakami kontrastują okrągłe przedmioty, którymi bawi się modelka, oraz słońce w tle. Lampa, ustawiona na podłodze, przypomina drapacze chmur Manhattanu. Linie rekwizytów korespondują z liniami odzieży. Przyjrzyjcie się strukturalnemu topowi z deseniem tenis (cieniutkie prążki na białym tle) i lampie nad głową modelki. Widzicie analogię? Albo czarne kreski rattanowego krzesła i skośne pasy na kombinezonie.

Delikatne prostokątne formy klepek i modularnego oświetlenia, połyskujące szkło lampy, puzderka i lustra – to wszystko tworzy spójną całość i opowieść. To nie są po prostu zdjęcia.

 

Photographer: Dominika Jarczyńska
Model: Kasia Knioła Neva Models
Stylist: Marika Lola Rybicka
Make – up artist: Nina Gospodarek
Retoucher: Marcin Mikus
Photographer’s assistant: Nazar Olijnyk
Producer and creative directior: Dominika Jarczyńska
Set designer: Luiza Krolczuk @homelikeilike

Stoliki, lustro, rattanowe krzesło, mosiężny wazon: Sweet Living
Podłoga: Citydesgn
Lampa: Oboladze Lighting Industry
Szklane puzderko: Second hand

* * *

 Na dokładkę dorzucam wam jeszcze kilka kadrów z backstage. I jeszcze raz dziękuję zespołowi za współpracę. Do zobaczenia kolejnym razem!


Zdjęcia oznaczone moim logo zostały wykonane przeze mnie i wraz z publikowanymi przeze mnie tekstami są chronione prawami autorskimi.

– Jest mi miło, że czytasz mojego bloga.

Zaproś swoich znajomych, lubię gości! –