Witryna Charlotte (w nowym miejscu)

Dla wszystkich niecierpliwych, którzy już od kilku dni zdecydowanie mnie poganiają… nareszcie! oto Witryna Charlotte z pięknym ryglem. Wpadajcie podziwiać!

Mało mnie było ostatnio. Dziękuję wam za cierpliwość, bo chociaż niewiele wpisów ukazywało się tutaj w listopadzie, nie przestawaliście tu wpadać. Przerwa i zawieszenie było spowodowane pewnymi zmianami u mnie, które sprawiły, że jestem w nowym miejscu. Ale to ciągle ja! I chociaż układ mebli oraz wnętrza nie będą już takie, jak kiedyś, znajdziecie u mnie nadal to, z czym, jak ufam, kojarzę się wam. Liczę też na to, że pomożecie mi się urządzać.

living room - homelikeilike.com

wall gallery - homelikeilike.com

Wiem, nie możecie się doczekać witryny. Przyszła i stoi już, co prawda w nowym miejscu, ale w otoczeniu dobrze wam znanych przedmiotów. Moja kolekcja biało-niebieskiej ceramiki wylądowała na szczycie mojego nowego mebla.

(Ostatnio wydałam się sobie taka podobna do Karen Blixen (schlebiam sobie, prawda?) – moja ceramika…, moja porcelana…, moja farma…)

Seart.pl witryna charlotte - homelikeilike.com

Firma Seart po raz kolejny okazała się niezawodna i słowna. Terminy idealnie dotrzymane (nawet lekkie wyprzedzenie), sprawna dostawa, świetny kontakt z przewoźnikiem i ogólnie bardzo miła atmosfera. Tak jak w przypadku biblioteczki, tak i tym razem, zależało mi na drobnych zmianach wymiarów. I znowu okazało się, że można! Mimo że w katalogu Witryna Charlotte jest oferowana w szerokości 109 cm, producent zgodził się ją dla mnie powiększyć (za dopłatą) do 120 cm. Skrzynia wewnątrz i na zewnątrz została pomalowana na pełny biały kolor. Mebel przyszedł w stanie zmontowanym (jedynie półki wymagały ułożenia na wsporniczkach w formie małych listewek wsuwanych w odpowiednio wykonane szczeliny).

seart.pl witryna charlotte - homelikeilike.com

seart.pl - witryna charlotte - homelikeilike.com

Zmieściło się w niej zaskakująco wiele, ale wrzucone na szybko, bez składu i ładu. Będę to musiała uporządkować, aby witryna była witryną z prawdziwego zdarzenia, a nie po prostu meblem na naczynia. Dajcie mi jeszcze troszkę czasu, obiecuję to usystematyzować, a przy okazji przedstawić moją teorię na temat witryny jako takiej.

Stanęła obok aneksu kuchennego i łączy w ten sposób kuchnię z częścią dzienną. Dominuje, i dobrze, dzięki temu odwraca uwagę od zbyt nowoczesnych mebli kuchennych.

witryna charlotte z seart.pl - homelikeilike.com

Sądzę również, że to dobre tło dla ciemnego stołu. Rozładowuje kolorystykę i znowu – daje dobry kontekst jadalni.

Mebel wypełnił wnętrze zdecydowanie ciepłym charakterem. Szlachetna linia, mocny i wdzięczny akcent w postaci ciemnego rygla, no i zapach drewna!

witryna charlotte - detal - homelikeilike.com

Nie ukrywam, że jestem z niej zadowolona.

Pokój, podzielony na część dzienną i aneks kuchenny, jest bardzo malutki (z małym przedsionkiem ma w sumie ok. 21 m2). To prawdziwe wyzwanie pomieścić tutaj wszystko, ale powoli kolejne sprzęty znajdują swoje miejsce.side table - homelikeilike.comZabudowa kuchenna, będąca na wyposażeniu, nie jest tym, co tygrysy lubią najbardziej, na szczęście jest dość neutralna i myślę, że jakoś ze wszystkim zagra.

Niewątpliwą zaletą jest ilość wpadającego tu światła. Niby wszystko takie samo, a jednak prezentuje się inaczej. Jak to oceniacie?

side table - homelikeilike.com

blue and white - homelikeilike.com

roses - homelikeilike.com

 

Zdjęcia oznaczone moim logo zostały wykonane przeze mnie i wraz z publikowanymi przeze mnie tekstami są chronione prawami autorskimi.

– Jest mi miło, że czytasz mojego bloga.

Zaproś swoich znajomych, lubię gości! –

 • Twoje nowe wnętrze poraz kolejny dowodzi że to ludzkie serca kształtują wnętrza i odzwierciedlają duszę właściciela! Nowe miejsce! Nowa wspaniała energia. Wszystko idealnie do siebie pasuje a okrągły stół w naturalnym odcieniu drewna pięknie przełamuje jasne kolory innych mebli :). Witryna z ryglem to absolutne mistrzostwo ! Pędzę zerknąć co tam jeszcze mają w swojej ofercie :).

 • Dorota

  Nowe miejsce, ale ciągle ta sama Luiza!! Pięknie jest, a witryna robi wrażenie. A co do Searta – napisałam do nich w sprawie modyfikacji wymiarów regału i cisza… Pisałaś do nich czy wszystko przez telefon załatwiałaś? Kolekcja Charlotte bardzo mi się podoba i widzę kilka mebli dla mnie, ale wymiary nie te.

  • Agnieszka

   Pani Doroto, bardzo proszę o ponowne przesłanie zapytania. Niestety nie mam pełnych danych Pani i nie wiem, czy obecnie oczekujemy na wycenę od producenta, czy też zapytanie nie dotarło do nas. Proszę o przesłanie zapytania na email: zamowienia@seart.pl

  • To ciągle ja!
   Jestem ciekawa, jakie meble wpadły ci w oko 🙂

 • Zdecydowanie ta witryna to mój faworyt! Ten rygiel!!! A kolekcja niebiesko białej ceramiki wyglada jaka tworzona do tego miejsca. Luiza trzymam kciuki za wszystko, co sobie postanowisz!

 • Clara Burro

  Witryna jest super. Pieknie wykonana.

 • Joanna Janusz

  Witryna piękna, masywna ale nie jest ciężka i nie zdominowała pokoju.

 • Zmiany,zmiany, ale wnętrze Twoje jak najbardziej! Będę tęsknić za tamtą kuchnią, w końcu ledwo co nacieszyliśmy się jej nowym wyglądem! Ja również trzymam za Ciebie kciuki i przesyłam pozytywne myśli! <3 I oczywiście witryna super! <3

 • Asia

  Luizo, witryna wygląda cudownie.Salon wygląda cudownie.
  Esencja dobrego smaku i elegancji.
  Pozdrawiam Cię serdecznie

 • Ania

  Luiza, jak tylko zobaczyłam pierwszą fotkę, wiedziałam, że coś się zmieniło. Czytając dowiedziałam się, że to coś, to cały dom!! Podziwiam Cię!! Nowe miejsce jest tak bardzo Twoje, a każdy detal niezmiennie mnie zachwyca <3 Czy w nowym miejscu też zamieszkają cudne szprosowe drzwi? Bardzo przywiązałam się do Twoich dotychczasowych wnętrz, ale już z wypiekami na polikach wyczekuję Twoich nowych pomysłów i cudnych zdjęć. Witryna jest przepiękna!! Gratuluję Ci odwagi, konsekwencji i wielkiego smaku 🙂

 • Pingback: Wigilijna aranżacja, czyli próba generalna - Home like I like()

 • Pingback: Mały salon z aneksem kuchennym - Home like I like()