Wigilijna aranżacja, czyli próba generalna

Zmiana miejsca, zmiana aranżacji, w ciągłym biegu… Usiłując powoli i stopniowo wprowadzać ład wewnątrz siebie i wokół siebie, zabrałam się za świąteczne ozdoby, sprawdzając, jak wypadnie moja wigilijna aranżacja. Oprócz nowej, sztucznej choinki, wszystko jest z zeszłych sezonów. Chcecie sprawdzić, jak wypadło?

Długo zastanawiałam się czy kupić żywą choinkę, czy sztuczną. Żywa, to coroczny dylemat: piękna, pachnie, autentyczna, najświąteczniejsza… Ale wycinanie drzewka tylko po to, żeby po tygodniu został po nim smętny badyl targany później wiatrem na śmietniku… Słabo. OK – sztuczna! Ale musi być ładna, no bo wiadomo, poczucie estetyki w tym przypadku bierze górę (w końcu mówimy o ozdobach i dekoracjach, przecież nie dobieram ich wg klucza politycznego!).

Na rynku pojawiły się choinki z PE, czyli odlewy iglastych gałązek, często cieniowane, niemal do złudzenia przypominające prawdziwe! A co więcej, nie są w dotyku tak odrażające, jak igiełki z ciętej folii, które znajdujemy praktycznie w większości choinek. Nie lubię ich dotykać i koniec! Może to taka forma alergii… Nic na to nie poradzę, nie przełamię się. Cóż… porządne choinki z PE, chociaż troszkę wyższe ode mnie (czyli wciąż dosyć niewielkie), kosztują majątek, który co prawda potraktowany jako inwestycja zwraca się mniej więcej po trzech-pięciu latach, jednak… trudno, nic z tego.

christmas tree from ikea - homelikeilike.com

Sztuczna choinka z IKEA wygrała w rozterkach z serii “rozważna i romantyczna”. Płonąca świeca z Modern Classic Home zastępuje symbolicznie kominek.

Wigilijna aranżacja - homelikeilike.com

Wigilijna aranżacja

Takie myśli szargały mną w ostatnim tygodniu. Byłam nawet w Biedronce oglądać jodłę kaukaską za niecałe 50 zł. Myślałam sobie jednak zaraz o tym, że przecież wtedy jeszcze stojak, albo donica, a jeśli donica to i jakiś piasek, ziemia i że nie mam zamiaru targać tego na dość wysokie piętro w bloku. Oczami wyobraźni widziałam, jak upycham nogą uschniętą choinkę po świętach w zamykanym śmietniku, w którym wśród worków ze śmieciami piętrzy się kilkadziesiąt innych choinek. Bleh!

I wtedy stanęłam przed sztuczną choinką w IKEA. Co prawda rzadziutka strasznie, ale jakość gałązek wyśmienita! Piękne odlewy z PE i na dodatek przeceniona 50%. Biorę!

Jednak paradę świątecznych ozdób otworzyła girlanda i wieniec. Na dużym balkonowym oknie prezentują się świetnie. W ogóle wianki i wieńce to chyba moje najbardziej ulubione świąteczne ozdoby. Mam ich pełno i muszę się kontrolować, żeby nie kupować następnych. Sami spójrzcie, jak pięknie prezentują się na witrynie z Seart Meble z Drewna, proste, bez przybrania, zawieszone na zwykłej bawełnianej białej taśmie.

swiąteczna girlanda - homelikeilike.com

witryna z seart.pl - homelikeilike.com

Świąteczne wianki na prostej taśmie zwieszone na witrynie Charlotte z Seart Meble z Drewna

świąteczne wianki - homelikeilike.com

Największą słabość mam do świątecznych wianków. Podobają mi się wszystkie – bez przybrania i bogato udekorowane, iglaste i z gałązek bukszpanu.

Wigilijna aranżacja to przede wszystkim stół. W tym roku wybrałam lekkie retro. Tonu całości narzuciła stara porcelanowa zastawa upolowana kiedyś na targu staroci. Mosiężny wazonik i świecznik nawiązują do złotych krawędzi na naczyniach. Pozostając pod urokiem jednej z aranżacji przygotowanych przez Sweet Living do pary ecru-złoto dodałam indygo w postaci kieliszków na wodę.

świąteczny stół - homelikeilike.com

Świąteczny stół – stara porcelana, kropla złota i niebieski akcent

wigilijna aranżacja - homelikeilike.com

Pierniczki, które upiekła moja przyjaciółka w asyście moich córek

Błękitne echo pobrzmiewa u mnie dość mocno, sprawiając mi tym przyjemność. Odnajduję je w mojej kolekcji biało-niebieskich waz oraz w deseniach poduszek z MIALIVING (te ze wzorem trellis są moim pierwszym tegorocznym prezentem, który znalazłam pod choinką! co za radość!).

pillows - homelikeilike.com

Pierwszy prezent pod choinką – poduszki z MIALIVING z niebieskim wzorem trellis

christmas decorations - homelikeilike.com

Świeczka firmy Max Benjamin z Sweet Living błyskawicznie wypełniła pokój uroczym zapachem. Obok niej konik na biegunach z Mint Grey i choineczka Lene Bjerre również ze Sweet Living

Atmosferę podkreślają zapalone świeczki. Zapachowa, firmy Max Benjamin, którą możecie znaleźć w sklepach Sweet Living w ciągu paru chwil wypełniła cały pokój upojnym zapachem. Z kolei duża świeca w szklanym lampionie z Modern Classic Home najbardziej spodobała się mojej kotce. Coś mi się zdaje, że ta niezależna dama, mocno gustująca do tej pory w podwórkowych wyprawach, po raz pierwszy w życiu zobaczyła płomyk.

cat - homelikeilike.com

Kotkę zaintrygował płomyk na świecy z Modern Classic Home

Potrawy dopiero będę przygotowywać, ale pierniczki upieczone dwa tygodnie temu przez moje dzieci w asyście mojej przyjaciółki (Marysiu, jeszcze raz dziękuję!) już dojrzewają (resztką sił, bo większość i tak została zjedzona ukradkiem).

świąteczny stół - homelikeilike.com

Mandarynki i pierniki – z czym wam kojarzą się Święta?

wigilijna aranżacja - homelikeilike.com

Świąteczna koronkowa girlanda udająca płatki śniegu (tyle śniegu w zupełności mi wystarczy!)

Jeszcze jedna girlanda z koronkowych płatków zwisła nad całością. Wigilijna aranżacja gotowa. Ja jestem zadowolona, a wy? Jak ją oceniacie?

wigilinja aranżacja - homelikeilike.com

 

Moi drodzy, życzę Wam spokojnych, wesołych Świąt, niech przyniosą wam odpoczynek, czas na zatrzymanie się i na refleksję w ciszy i w pogodzie ducha. Niech będą z Wami najdroższe Wam osoby, choćby myślami, abyście mieli pewność ich obecności.

wigilijna aranżacja - homelikeilike.com


Zdjęcia oznaczone moim logo zostały wykonane przeze mnie i wraz z publikowanymi przeze mnie tekstami są chronione prawami autorskimi.

– Jest mi miło, że czytasz mojego bloga.

Zaproś swoich znajomych, lubię gości! –

Zapisz

Zapisz