Wielkanocny stół w kolorach Pantone

Jak przystało na wnętrzarską blogerkę, przygotowałam dla was wpis z propozycjami dekoracji na wielkanocny stół. Może was zaskoczę, ale nie jestem wielką fanką wielkanocnych ozdób. O ile w okresie Bożego Narodzenia puszczam wodze fantazji i pozwalam sobie na absolutny przepych, o tyle powaga wiosennych świąt nie licuje mi z infantylnymi ozdobami. Nie oznacza to oczywiście, że nie mam dekoracji wielkanocnych. Mam, ale dość minimalne.

Zastanawiałam się, co mogłoby was zainteresować, a ponieważ tegoroczne kolory lansowane przez Pantone ładnie komponują się z delikatnymi wiosennymi kwiatami, zdecydowałam, że właśnie wiosenne kwiaty w tych dwóch kolorach staną się motywem przewodnim tego wpisu.

Żeby nie zrobić zbyt dużego misz-masz, zrobiłam dwie różne stylizacje – jedną w kolorze Rose Quartz i drugą osnutą wokół Serenity. Ponieważ zazwyczaj mam wszystko w błękitach, zacznę dla od miany od różu.

Rose Quartz i wielkanocny stół

wielkanocny stół w kolorze Rose quarz - homelikeilike.com

easter table with Rose quartz - homelikeilike.comróżowe kwiaty i wielkanocny stół - homelikeilike.com

wielkanocny stół - homelikeilike.comhappy easter - homelikeilike.com

Rose Quartz na wielkanocnym stole reprezentuje gałązka kwitnącej wiśni. Najczęściej i najchętniej wybieram żywe kwiaty, ale ten, mimo że sztuczny, uważam za bardzo udany zakup.

rzodkiewka i wielkanocny stół - homelikeilike.com

wielkanocny stół - homelikeilike.com

Róż 2016 znajduję również w startej rzodkiewce dodanej do twarożku. Rzodkiewka świetnie smakuje z majonezem domowej roboty. Próbowaliście kiedyś ucierać sami majonez? To bardzo proste! Wystarczy wbić dwa żółtka, dodać do nich dwie łyżeczki musztardy i energicznie ucierać mieszadełkiem-trzepaczką, dolewając cienką strugę oleju (ok. 2-3 palce wysokości z typowej butelki z olejem). (Stała czytelniczka Marta zwróciła mi uwagę, że powinnam dodać informację o konieczności wcześniejszego sparzenia jajek wrzątkiem – co niniejszym czynię, a jej dziękuję za czujność. Wrzątek zabija pałeczki salmonelli i chroni nas przed złem). Gotowy majonez jest gęsty, aksamitny i żółty. Wszystko zajmuje 5-7 minut. Spróbujcie!

easter table - homelikeilike.com

Serenity i wielkanocny stół

serenity i wielkanocny stół - homelikeilike.com

serenity on easter table - homelikeilike.com

Serenity to słodka, ciepła odmiana błękitu. Ciepły odcień zawdzięcza kropelce fioletu. Najłatwiej odnaleźć go w szafirkach. Te cebulowe kwiatuszki mogą mieć barwę o różnym nasyceniu, ale jeśli uda się wam znaleźć którąś z bledszych odmian, będziecie mieć dekorację w doskonałym odcieniu Serenity.

Lniany obrusik, którym przykryłam wielkanocny stół w barwach Serenity, ma właśnie takie lekko lawendowe zabarwienie. Bardzo, bardzo go lubię (obrusik, upolowany na starociach) i bardzo je lubię (lawendowe zabarwienie błękitu).

błękit serenity na wielkanocnym stole - homelikeilike.com

serenity na wielkanocnym stole - homelikeilike.com

Ponieważ błękit Serenity jest bardzo delikatny, podbiłam go szaro-niebieską paterą z Duka.

wielkanocny stół - homelikeilike.com

Mam nadzieję, że nikt z was nie traktuje kolorów roku ogłaszanych przez różne firmy jako wezwania do powszechnego przearanżowania domów. Co roku zmiana wystroju? Podążanie za wytycznymi? A gdzie własne preferencje?

Idea kolorów roku jest bardzo pożyteczna, ponieważ poszerza naszą świadomość bogatej palety, kampanie uczą nas, w jaki sposób łączyć niedostrzegane wcześniej odcienie. Warto wprowadzać je do wnętrz w postaci dodatków, ale sugerowałabym dużą ostrożność w opieraniu na kolorze roku całych projektów. To, co modne, często ulega zmęczeniu, eksploatacji, by dojść do granic obrzydzenia. Ja wolę kolory roku traktować jako temat do ćwiczeń.

A czym dla was są bohaterowie palet?


Zdjęcia oznaczone moim logo zostały wykonane przeze mnie i wraz z publikowanymi przeze mnie tekstami są chronione prawami autorskimi.

– Jest mi miło, że czytasz mojego bloga.

Zaproś swoich znajomych, lubię gości! –