Warszawska jesień – Elluxus

Jak często zdarza się wam, że wybieracie się z domu z planem zakupu nowych butów, a wracacie z bluzką i spodniami? Lub wychodzicie na chwilę do spożywczego obok, a przepadacie na kilka godzin w centrum handlowym i co prawda w lodówce nadal nie ma ważnego składnika do zaplanowanego obiadu, ale jest kolejny zestaw świeczek?

I ja kierując się z The Prime w stronę Ronda de Gaulle’a zamierzałam dotrzeć do kolejnego wnętrzarskiego sklepu. Zatrzymałam się nawet przed witrynami Villeroy&Boch urzeczona (nie od wczoraj) ich piękną porcelaną, gdy nagle coś kazało mi przejść do kolejnych drzwi, zamykanych na elektryczny zamek, strzeżonych przez ochronę, oddzielających Nowy Świat od Złotego Świata.

elluxus

Tak znalazłam się w Elluxus, butiku z ekskluzywną biżuterią najlepszych światowych marek. Ich ofertę podglądałam w internecie już od jakiegoś czasu. Nie wszystkie proponowane przez nich kolekcje trafiają w mój gust, ale szczególnie trzy marki robią ze złota i kamieni tak zachwycające przedmioty, że postanowiłam wam o nich napisać.

elluxus

Zaskakuje mnie ta ochoczość, z którą kobiety wydają krocie na biżuterię produkowaną seryjnie. Rozumiem: pragnienie posiadania tego, co ma koleżanka i sąsiadka może silnie zdominować gust, ale nie… Nie. Nie rozumiem tego. Wiem, że tak się może dziać, natomiast nie rozumiem jednak, dlaczego kobiety dają się uwieść takiej pokusie i zamiast przyozdobić się czymś niepowtarzalnym, wolą zakładać coś, co widać u wszystkich na prawo i lewo. Dwa zdania negatywnej krytyki wystarczą. To nawet za dużo. Nie lubię pisać w tym tonie, ale czasami muszę.

Gdybyście miały okazję, wspaniałą okazję, by jakiś dzień waszego życia uczcić wyjątkową biżuterią, weźcie pod uwagę niepowtarzalne klejnoty produkowane w krótkich seriach. Tak jak przyjmiecie je z drżeniem rąk od wspaniałomyślnego darczyńcy, tak i któregoś dnia, równie drżącym gestem będziecie je mogły przekazać córce lub synowej, i pomimo upływu lat, zmiennych mód, wasza biżuteria wciąż będzie zachwycająca, wyjątkowa, niepowtarzalna.

Ze wszystkich marek proponowanych przez Elluxus zdecydowanie wybieram biżuterię włoskiego projektanta Pasquale Bruni – szlachetne kamienie oprawione w wysokiej próby złoto, zdobione dodatkowo delikatnymi diamentami.

elluxus

To niesamowite! Kamień w tym pierścionku jest tak pięknie oszlifowany i wygładzony, że odbija się w nim moja twarz. Zauważyłam to dopiero przy obróbce zdjęć.

Kolejna kolekcja warta uwagi jest firmowana przez brazylijską firmę Brumani. Bogata kolorystyka tych projektów doskonale odzwierciedla południowo-amerykański temperament.

elluxus

Zdjęcie pochodzi z profilu Elluxus na Instagramie

I trzecia marka jubilerska, która szczególnie mnie zainteresowała, to Utopia prezentująca nowe oblicze szlachetnych pereł.

W Elluxus znajdziecie również ekskluzywną galanterię firmę S.T. Dupont oraz kilka innych prestiżowych marek.

Życzę wam, by na waszych toaletkach pojawiały się jak najczęściej tak wyrafinowane przedmioty.


Do moodboardu wykorzystałam zdjęcia ze stron internetowych Pasquale Bruni, Brumani, S.T.Dupont i Utopia.


Zdjęcia oznaczone moim logo zostały wykonane przeze mnie i wraz z publikowanymi przeze mnie tekstami są chronione prawami autorskimi.

– Jest mi miło, że czytasz mojego bloga.

Zaproś swoich znajomych, lubię gości! –