Warsaw Home Expo – mój subiektywny wybór

Czyżby Warszawa w końcu miała swoje targi skupiające ofertę branży wnętrzarskiej? Warsaw Home Expo, które odbyły się kilka dni temu i ściągnęły od 21 do 23 października niemałe tłumy, zdają się być zapowiedzią… dobrej zmiany (przepraszam, to ma mieć pozytywny wydźwięk!)

Z różnych powodów nie udało mi się jak dotąd wyrwać na imprezy branżowe poza stolicę, tym bardziej dotkliwie odczuwałam brak takowych tutaj, w Warszawie. TRŁ, pomimo większych i mniejszych starań, nie są tymi targami, które chciałabym widzieć. Czekałam na wydarzenie, które zgromadzi dużych producentów i mocne marki i zdaje się, że jesteśmy na najlepszej drodze ku takowemu. Organizatorzy podeszli do sprawy ambitnie. Lista wystawców to kilkadziesiąt pozycji, miejsce imprezy, PTAK Warsaw Expo – centrum wystawiennicze z prawdziwego zdarzenia, no i w końcu gwiazda wydarzenia, tu całkiem bezkompromisowo, bo sam Karim Rashid.

Było parę niedociągnięć, ale nie będę o nich pisać. Zależy mi na tym, żeby pokazać wam to, co szczególnie mnie zainteresowało, a będą to głównie marki, które poznałam dopiero przy okazji targów oraz firmy znane mi już wcześniej, ale tylko pobieżnie i na odległość, z internetu, które tym razem miałam okazję zobaczyć z bliska i utwierdzić się w przekonaniu, że interesowały mnie nie bez powodu.

Byli też starzy dobrzy znajomi: Mint Grey, przyciągające jak zwykle tłumy i wzrok wszystkich odwiedzających

mint grey na warsaw home expo - homelikeilike.com

i MIALIVING, wobec których czuję się szczególnie winna, bo tak bardzo chciałam tu wrzucić zdjęcie ich urzekającego stoiska, ale, niestety, wyszło mi kompletnie zamazane. Gdyby ktoś z was nie znał jeszcze firmy z pięknymi poduszkami w amerykańskim stylu, musicie koniecznie nadrobić zaległości i kliknąć TUTAJ!

Dzięki targom poznałam Maison de Rome. Moją uwagę przykuli meblami o bogatej, interesującej formie oraz lampami będącymi ciekawą odmianą wśród dość już opatrzonej oferty rynkowej. W ofercie są meble drewniane (często wzbogacone wykończeniami z prawdziwego mosiądzu i innych metali) oraz tapicerowane, dostępne w bardzo bogatej palecie tkanin świetnej jakości. Firma kusi pięknymi tkaninami i tapetami. Zachęcam was gorąco do odwiedzenia ich strony internetowej (aktywny link pod ich nazwą), a także ich showroomu, który mieści się w Pałacu w Staniszowie (Dolny Śląsk) (nie wiem, dlaczego tam jeszcze nie trafiłam!)

maison de rome na warsaw home expo - homelikeilike.com

lampy maison de rome - homelikeilike.com

maison de rome na warsaw home expo - homelikeilike.com

Obserwuję coraz bardziej ożywione zainteresowanie malarstwem stanowiącym dopełnienie wystroju wnętrz. To bardzo pozytywny objaw. (Nic dziwnego, że wernisaż White Shirt Art w Mint Grey spotkał się z tak dużym zainteresowaniem). Targi również przedstawiły trochę propozycji. Zatrzymałam się przy stoisku, nad którym czuwała Mira Jackiewicz, malarka reprezentująca grupę artystów promujących swoje prace między innymi na stronie malarstwowystawy.pl Muszę jednak przyznać, że na targach ich obrazy były dużo ciekawsze od tych, które umieszczono na stronie. Myślę, że warto się z nimi kontaktować i umawiać bezpośrednio.

sztuka na warsaw home expo - homelikeilike.com

malarstwo na warsaw home expo - homelikeilike.com

Message candles, marka, która urzekła mnie minimalistycznym, eleganckim designem i niezwykle bogatą paletą pięknych zapachów – perfumy do pomieszczeń, świece i mydła podane niezwykle elegancko w kolorach black and white. Bardzo kuszące!

message candles on warsaw home expo - homelikeilike.com

message candles on warsaw home expo - homelikeilike.com

A teraz coś, co lubicie najbardziej: amerykańskie meble. Amerykański styl prosto zza Atlantyku, czyli marka Caracole reprezentowana w Polsce przez firmę Space for All. Meble są wykonane w bardzo wysokim standardzie. Na jednym z moich zdjęć możecie zobaczyć bufet z drzwiczkami wykonanymi z onyksu, wykańczany najprawdziwszym mosiądzem. Formy krzeseł i foteli są bajecznie przepiękne. Spójrzcie na elementy dekoracyjne sof i stołów – komentarz jest zbędny! Kolekcję można obejrzeć w Warszawie, Poznaniu i Gdańsku i myślę, że nie odmówicie sobie tej przyjemności, a jeśli macie daleko do tych miast, zachęcam was co najmniej do pobuszowania po stronie Space for All.

caracole on warsaw home expo - homelikeilike.com

caracole on warsaw home expo - homelikeilike.com

caracole on warsaw home expo - homelikeilike.com

caracole on warsaw home expo - homelikeilike.com

Bufet z onyksu i mosiądzu.

Czy wiecie, że firma White Oaks oferująca dywany, idealnie komponujące się ze stylem amerykańskim (Hamptons, Newy York, New England), to polskie przedsiębiorstwo bezpośrednio zajmujące się projektowaniem i produkcją oferowanych przez siebie produktów? W ofercie znajdują się wełniane dywany plecione i strzyżone (także z efektem 3D). Koniec z narzekaniem, że nie mamy stylowych dywanów.

white oaks warsaw home expo - homelikeilike.com

dywany white oaks - homelikeilike.com

Miral Decoration to niezwykłe meble i dekoracje we francuskim stylu. Zwróćcie koniecznie uwagę na te imponujące naszyjniki afrykańskie na postumencie. Już niedługo (w najbliższą niedzielę), pokażę wam przepiękny apartament, w którym bardzo podobne dekoracje stały się jednym z najmocniejszych punktów aranżacji.

miral decoration on warsaw home expo - homelikeilike.com

warsaw home expo - homelikeilike.com

Do stoiska z dekoracjami przyległa najpiękniejsza kuchnia na targach. Owszem, było kilka innych, niezwykle gustownych, ale tyko jedna jak z moich i waszych snów – białe fronty, marmur na ścianie i blacie, a do tego niezwykle urodziwy okap! Autorami tego dzieła są właściciele firmy Artystyczna Manufaktura, specjalizujący się w realizacji drewnianych mebli na zamówienie. Ich ofertę znajdziecie również w sklepie internetowym AM Interiors.

artystyczna manufaktura - homelikeilike.com

Na zakończenie polski producent niezwykle szlachetnych, ręcznie wykonywanych dodatków. Jestem niemal pewna, że znacie ich z widzenia, a to za sprawą przepięknych koszy wyplatanych z różnych gatunków traw, doskonale komponujących się z wnętrzami w stylu Hamptons. Mowa o firmie A’miou Home. Oprócz koszyków urzekły mnie na ich stoisku ręczne wyroby z jedwabiu i lakierowane puzderka. Nie mogłam oderwać oczu od połączenia błękitu paryskiego ze szmaragdową zielenią. Wszystkie sprzedawane przez firmę artykuły są produktami wykonywanymi ręcznie w niewielkich manufakturach rozsianych po całym świecie.

A' Miou - homelikeilike.com

warsaw home expo - homelikeilike.com

Wyjaśniam od razu: nie odwiedziłam wszystkich stoisk. Zatrzymywałam się tyko przy tych, które mnie interesowały. Być może ominęłam miejsca, którym powinnam była poświęcić więcej czasu… Chętnie nadrobię to przy kolejnej edycji Warsaw Home Expo.

karim rashid - homelikeilike.com

Karim Rashid on warsaw home expo - homelikeilike.com


Zdjęcia oznaczone moim logo zostały wykonane przeze mnie i wraz z publikowanymi przeze mnie tekstami są chronione prawami autorskimi.

– Jest mi miło, że czytasz mojego bloga.

Zaproś swoich znajomych, lubię gości! –

Zapisz

Zapisz