amfora gerona

Tajemnicza amfora Joaquima Almedy

Nie mogłam się doczekać, kiedy przyniesie mi ją kurier! I nie mogłam się doczekać, kiedy ją wam pokażę. Czarna tajemnicza amfora, która pewnego dnia wpadła mi w oko na portalu aukcyjnym. Od bardzo dawna żaden zakup nie sprawił mi tyle radości i nie wywołał tylu emocji. Miłość od pierwszego wejrzenia do tajemniczej kamionki, której autor zdaje się być niemal nieznany w internecie…

Mój nowy czarny wazon jest sygnowany pieczęcią w kształcie ułożonej poziomo, spiczasto zakończonej amfory, z napisem: ALMEDA – AMFORA – GERONA. Garstka informacji, które udało mi się wygrzebać w Internecie mówi, że Joaquim Ferrer Almeda to malarz tworzący w drugiej połowie XX wieku. Urodził się w Cassá de la Selva w 1914 roku. Studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Barcelonie. Tematyka jego obrazów skupiała się na krajobrazie, motywach marynistycznych, kompozycji i portrecie. Wystawiał w barcelońskich galeriach Layetanas, Pallares Galleries, Franquesa Galleries, Argos Hall, Pictorial Hall, a także w Gironie i innych katalońskich miastach. I teraz najistotniejsze: w Gironie prowadził warsztaty ceramiczno-artystyczne «Amfora», gdzie powstawały prace o charakterystycznych liniach i patynowanym wykończeniu.

Czarna amfora jest masywna, ozdobiona prymitywistyczny motywami i subtelną zieloną patyną. Zachwyca mnie! Tymczasowo stanęła na stoliku nocnym, ale marzy mi się dla niej specjalne miejsce i mam nadzieję, że znajdę czas oraz konsekwencję, żeby je przygotować.

Lubicie takie surowe przedmioty? A może ktoś z was wie coś więcej na temat Almedy i ceramiki z Girony?

bedroom - homelikeilike.com
amfora gerona 3 - homelikeilike.com
amfora gerona 2 - homelikeilike.com
amfora gerona detail 2 - homelikeilike.com
amfora gerona detail - homelikeilike.com
amfora gerona - homelikeilike.com
lazy cat 2 - homelikeilike.com
lazy cat  - homelikeilike.com

Zdjęcia oznaczone moim logo zostały wykonane przeze mnie i wraz z publikowanymi przeze mnie tekstami są chronione prawami autorskimi.

– Jest mi miło, że czytasz mojego bloga.

Zaproś swoich znajomych, lubię gości! –

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz