Świąteczne dekoracje – białe kwiaty

Najwyższa pora na świąteczne dekoracje. Zanim pojawią się w domu, trzeba przecież wymyślić koncepcję, kupić potrzebne drobiazgi i wszystko przygotować. A czas przed Świętami płynie jak szalony, przyspieszając z dnia na dzień. Chciałabym przygotować dla was cykl wpisów, wierząc, że będą pomocne. O ile wir grudniowych obowiązków nie wytrąci mnie z tego toru…

To już mała tradycja, że przy okazji Bożego Narodzenia piszę o świątecznych kwiatach. Dekorowanie domów kwiatami w okresie Świąt nie jest typowo polskim zwyczajem, ale na przykład w Anglii czy w Stanach Zjednoczonych i w ogóle tam, gdzie o tej porze rosną kwiaty, w świątecznych aranżacjach są wykorzystywane kwitnące rośliny. Pierwszy raz zobaczyłam to u Marthy Stewart i od razu ta forma dekoracji przypadła mi do gustu. Potwierdzeniem tego są moje dekoracje z poprzednich lat.

christmas flowers - homelikeilike.com

amarilis - homelikeilike.com

Nie tylko żywe kwiaty pojawiają się w domach w okresie Świątecznym. Sztuczne oczywiście także. Dekoruje się nimi nawet choinki. Podoba mi się, że ten zwyczaj przyjmuje się także w Polsce.

kwiatowa choinka ze Sweet Living - homelikeilike.com

Przystrojona magnoliami i hortensjami pastelowa choinka ze Sweet Living

Ja, jak co roku, umieściłam moje białe kwiaty w srebrnych naczyniach. Wybrałam również wiodący kolor na tegoroczne Święta. Wybór padł na bardzo ciemny granat. Już dawno miałam na to ochotę! Fakt, że pojawił się on w kolekcjach odzieżowych, dodał mi ostatecznie odwagi.

Moje świąteczne dekoracje 2017

świąteczne dekoracje - homelikeilike.com

white flowers for christmas - homelikeilike.com

Nie oznacza to jednak, że wszystko w tym roku będzie granatowe. Aby kolor mógł zaprezentować się okazale i z mocą, lepiej, żeby było go mniej niż za dużo. Powoli kompletuję granatowe ozdoby.

christmas decor - homelikeilike.com

navy blue christmas - homelikeilike.com

Na pierwszy ogień poszła dębowa komódka, o którą ostatnio pytaliście. Kupiłam ją okazyjnie na Allegro z pomysłem, by przemalować ją na jakiś pastelowy kolor. Gdy przyszła, okazało się, że ma tak piękną barwę, że postanowiłam zaczekać. I tak stoi.

coastal christmas - homelikeilike.com

białe kwiaty świąteczne dekoracje - homelikeilike.com

Jak wam się podoba połączenie zieleni, bieli, srebra i granatu? Wybraliście już swoje kolory na święta? Zamierzacie wykorzystać kwiaty do dekoracji? Napiszcie!


Zdjęcia oznaczone moim logo zostały wykonane przeze mnie i wraz z publikowanymi przeze mnie tekstami są chronione prawami autorskimi.

– Jest mi miło, że czytasz mojego bloga.

Zaproś swoich znajomych, lubię gości! –

 

 • AgaK

  Bardzo lubię Twoje filmiki:) Ten granat jest przepiękny,czekam na kolejne odsłony świątecznych dekoracji w Twoim wydaniu:)

  • Miło mi, AgaK 🙂 Dziękuję! <3 Postaram się przygotować jak najszybciej, zwłaszcza że czas pędzi, jak szalony…

 • Pięknie się zapowiada! U mnie w tym roku planuję zieleń, biel i srebro- zobaczymy jak wyjdzie. Jedynym szaleństwem kolorystycznym będzie tradycyjnie choinka, bo wiem jak moje dziecko lubi kolorowe bombki i ozdoby 🙂

  • To fajne rozwiązanie, tzn. ten podział na ozdoby “dyktatorskie” i “demokratyczne” 😀

 • U mnie w tym roku, zieleń eukaliptusa, biel i odrobinę czerni. I tak jak u Kasi choinkę ubiera dziecko więc będzie kolorowy zawrót głowy. Tylko czym zastąpię moje ukochane gwiazdy czerwone???

 • Bea Beatrice

  Cudne dekoracje! teraz musze zaplanowac wyprawe na gielde kwiatowa w poszukiwaniu inspiracji, problem taki ze gielda w Krakowie otwarta w barbarzynskich godzinach 4-8. I dodatkowo marzy mi sie bogata girlanda na poreczy schodow (ale pewnie skonczy sie tylko na swiatelkach)

  • U nas te godziny są chyba jeszcze bardziej bestialskie 😀 Mówiono mi nawet o 2 w nocy… To chyba już lepiej się nie kłaść 😉 Na razie giełda kwiatowa pozostaje dla mnie lądem niezdobytym 😀

 • Bardzo przyjemne zestawienie kolorystyczne 🙂