Square Space – piechotą po wnętrzach

Mimo że wszyscy już myślą o zimie, wciąż mamy jesień. Muszę się spieszyć, by przed nadejściem zimowej pory zdążyć wam pokazać wszystkie obrazki z mojego jesiennego spaceru. Gdy odwiedziłam Square Space przy Alei Róż, dzień był zimny, ale niezwykle słoneczny. Tęsknię za takim światłem!

Odkąd w pewnym warszawskim różanym ogrodzie stanęły monumentalne kamienice, a nowo powstałą ulicę nazwano Aleją Róż, miejsce stało się synonimem wykwintnego luksusu i przyciągało uwagę najznamienitszych instytucji. Przed wojną znajdowały się tu ambasady Indii i Brazylii, w latach okupacji rezydowali tu hitlerowscy dygnitarze, a po 45. w alei zamieszkali czołowi polscy poeci – Gałczyński, Broniewski, Słonimski. Dzisiaj, pod numerem 6, lokal 13 mieści się siedziba sztandarowego warszawskiego show roomu, reprezentującego niezwykle bogaty pakiet oferty wnętrzarskiej. Square Space to wyłączny przedstawiciel około 200 brandów z całego świata.

Autumn leaves

square space aleja róż autumn leave

SQUARE-SPACE - Aleja Róż - Warszawa

SQUARE-SPACE Aleja Róż

Właścicielką show roomu jest Maja Krajewska, projektantka łącząca z pasją luksus i przejrzyste formy. W ofercie nie dominuje żaden styl, Square Space to bogaty katalog, centrum wnętrzarskie, doskonałe miejsce do twórczych zakupów, czekające nie tylko na klientów prywatnych, lecz również na architektów i projektantów, którzy w jednym miejscu mają możliwość skompletowania pełnej aranżacji.

Trudno byłby tu przedstawić cały asortyment show roomu z Alei Róż. Wybrałam dla was tekstylia i tapety, ale tu również musiałam bardzo, bardzo zawęzić spektrum.

Tekstylia oferowane przez Square Space to z jednej strony produkty gotowe, takie jak poduszki czy dywany, z drugiej – tkaniny sprzedawane w metrażu, z przeznaczeniem na zasłony i obicia. W ofercie znajdziemy takie ikony tekstylnego wzornictwa jak Designers Guild, Missoni, Sanderson, czy … Ralph Lauren! W większości oferta tkanin jest uzupełniona o kolekcje tapet. Katalog właśnie Ralpha Laurena to zeszyt prawdziwych cudeniek. Kilka z nich muszę wam pokazać.

square space - ralph lauren - homelikeilike.com

W górnym lewym rogu możecie zobaczyć tapetę wykonaną z naturalnych źdźbeł. Przeplatane ze sobą włókna w kolorze bladego, naturalnego złota i duck egg! Poniżej ta sama tapeta w wariancie granatowym. Mielibyście odwagę? Mnie ta tapeta zachwyciła!

Inspiracje z katalogu Ralpha Laurena w tonacjach w stylu Hamptons i tkanina zasłonowa z czystego jedwabiu.

Tu propozycje bogato haftowanych lnów, zestawione z wełnianym dywanem i kryształowym wizytownikiem. Szlachetne materiały to gwarancja doskonałego efektu. Muszę dodać, że oferta dywanów w Square Space jest równie bogata, jak oferta tkanin. Szczególnie zainteresowała mnie propozycja starych, antycznych dywanów poddawanych specjalnemu procesowi pieczołowitej renowacji, które następnie powracają na rynek w formalnej ofercie. Tego typu kolekcje oferuje za pośrednictwem Square Space marka Restoration Hardware. Z pewnością jest to ekstrawagancki zakup, ale nie macie wrażenia, że właśnie stare dywany, sfatygowane, mają swój niepowtarzalny urok?

W podobnej konwencji jest utrzymana oferta desek podłogowych, w których górną warstwę stanowi antyczne, odzyskiwane drewno, poddawane najpierw odpowiedniej regeneracji, a następnie zabezpieczane i wzmacniane. Przykład paneli wykonanych z antycznego drewna możecie zobaczyć na zdjęciu poniżej.

Oprócz materiałów dekoracyjnych show room oferuje setki i tysiące mebli i akcesoriów, które dostępne są również on line, w sklepie internetowym.

Do tradycyjnego mood boardu wybrałam dekoracje ścienne, lampę Tivoli i stolik Asscher firmy Eichholtz, szezlong DIVA Bloomingville oraz uwaga! nie talerz, a dywan z deseniem Delft marki Moooi.

square-space-polecam-wybieram

Na zakończenie zostawiam wam dużo kolorów i słońca. Przydadzą się, nieprawdaż?


Zdjęcia oznaczone moim logo zostały wykonane przeze mnie i wraz z publikowanymi przeze mnie tekstami są chronione prawami autorskimi.

– Jest mi miło, że czytasz mojego bloga.

Zaproś swoich znajomych, lubię gości! –