Spring Vibes w Sweet Living

Spring Vibes to uroczysta inauguracja sezonu wiosenno-letniego w Sweet Living, która przeniosła zaproszonych gości klimatem do Hampton. Bawiłam się wspaniale, zresztą jak zawsze.

Co roku, na wiosnę, Kasia Klekowska i Małgosia Milcarz organizują dla swoich klientek spotkanie wiosenne. Zazwyczaj okazją do świętowania jest Dzień Kobiet, ale tym razem data została nieznacznie przesunięta, nie bez powodu. Impreza Spring Vibes zmieniła się w prezentację najnowszego projektu – limitowanej kolekcji luksusowej porcelany Hampton Collection by Małgorzata Rozenek-Majdan & Sweet Living. Panie tworząc zgrany team (prywatnie są przyjaciółkami od ponad dziesięciu lat), opracowały kolekcję zastawy stołowej, uzupełnionej o serwisy do kawy oraz do herbaty. Design tej wyjątkowej porcelany ma przywodzić na myśl atmosferę Long Island, stąd nazwa – Hampton Collection.

Porcelana wyróżnia się stonowaniem, zdobią ją trzy proste paski w kolorach navy blue, szarości i platyny. Naczynia nadają się do mycia w zmywarce, a nawet do zapiekania w piekarniku! Co na pewno ważne, można je kupować w kompletach i pojedynczo, dlatego każdy może sobie pozwolić, choćby na filiżankę z autografem Małgorzaty Rozenek-Majdan (znak firmowy umieszczony jest pod spodem każdego naczynia).

Hampton Collection by Małgorzata Rozenek-Majdan & Sweet Living
Hampton Collection by Małgorzata Rozenek-Majdan & Sweet Living, fot. Kurnikowski/AKP
Hampton Collection by Małgorzata Rozenek-Majdan & Sweet Living
Hampton Collection by Małgorzata Rozenek-Majdan & Sweet Living , fot. Kurnikowski/AKPA
Hampton Collection by Małgorzata Rozenek-Majdan & Sweet Living
Hampton Collection by Małgorzata Rozenek-Majdan & Sweet Living, fot. Kurnikowski/AKPA
Hampton Collection by Małgorzata Rozenek & Sweet Living
Nie znałam szczegółów dotyczących kolekcji Hampton Collection by Małgorzata Rozenek & Sweet Living, uwierzycie, że przez przypadek dobrałam granatowy pasek do białej sukienki?

Niepowtarzalną atmosferę wydarzenia z pewnością tworzyły kobiety zebrane w showroomie. Klientki Sweet Living wyróżnione kartą Klubu Prestige za każdym razem doskonale bawią się w swoim towarzystwie, ponieważ tradycje spotkań w sklepie na Kazachskiej 3/154 są długie i panie miały już nie raz okazję by poznać się bliżej.

Spring vibes w Sweet Living
Spring Vibes w Sweet Living, fot. Kurnikowski/AKPA

Nie mniej atrakcyjną i szlachetną ozdobą imprezy Spring Vibes był wernisaż towarzyszący pokazowi kolekcji. Showroom wypełniły tego wieczoru obrazy polskiej młodej malarki Joanny Pilkowskiej. Są one jak czarodziejski wehikuł przenoszący w czasie i przestrzeni. Joanna Pilkowska uczyniła tematem swoich obrazów ciepłe plaże, być może z okolic Hampton, być może z innych rejonów Ameryki, ponieważ, jak twierdzi, nie potrafi żyć bez morza. Malowanie plaż pomaga jej przetrwać zimę i rozłąkę z falami.

Joanna Pilkowska i Luiza Krolczuk w Sweet Living
Z Joasią Pilkowską na pewno mamy wspólną fascynację – morze!
Joanna Pilkowska, malarka, Małgorzata Milcarz, Katarzyna Klekowska , fot. Kurnikowski/AKPA
Joanna Pilkowska, malarka, oraz Małgorzata Milcarz i Katarzyna Klekowska, fot. Kurnikowski/AKPA

Tym, co mnie ujmuje najbardziej w jej malarstwie, oprócz nadmorskiego klimatu, jest pełne sympatii poczucie humoru. Otóż w spokojnych wodach zatoczek, swe wdzięki wystawiają na promienie słońca panie o rubensowskich kształtach. Odprężone, wypoczęte, śmiało ukazują swe ciała przysłonięte jedynie strojami kąpielowymi. Świat kurortów Joanna Pilkowska maluje pieczołowicie kładzioną, wymuskaną drobną plamą. Jej malarstwo z niezwykłym wdziękiem balansuje na granicy realizmu, chociaż słodkie, nie jest absolutnie przesłodzone.

Joanna Pilkowska art
Rubensowskie gracje na plażach Joanny Pilkowskiej
Malgorzata Rozenek Majdan i Joanna Pilkowska Art Spring Vibes w Sweet Living
Małgorzata Rozenek-Majdan, a w tle upojne plaże Joanny Pilkowskiej

Twórczość z nadmorskim klimatem nie bez powodu znalazła się we wnętrzach sklepu Sweet Living. Obrazy te można kupić zarówno na miejscu w Wilanowie, jak i w sklepie internetowym.

spring vibes w Sweet Living
Małgorzata Milcarz, Joanna Pilkowska, Małgorzata Rozenek-Majdan, Luiza Krolczuk, Katarzyna Klekowska, fot. Kurnikowski/AKPA

Lubię atmosferę Sweet Living. Określiłabym ją jako ultra-kobiecą. Spotykają się tam panie w różnym wieku, właścicielki firm, matki z dzieckiem na ręku, zawsze nienagannie ubrane. Nic dziwnego, że lubią otaczać się pięknymi przedmiotami.

spring vibes w Sweet Living
Małgorzata Milcarz, Luiza Krolczuk, Katarzyna Klekowska , fot. Kurnikowski/AKPA