Sonja i jej biały dom – inspiracje zza oceanu

Jeśli napiszę: biały dom, prawdopodobnie waszym pierwszym skojarzeniem będzie rezydencja prezydentów USA, tymczasem mam na myśli zupełnie kameralny budynek, a co więcej, nie w USA, tylko w Kanadzie. I znowu, dla jednych biel będzie zimna, bez emocji i nijaka, dla mnie, ta biel, o której wam dzisiaj opowiem, jest kojąca, przytulna i na wskroś domowa. Poznajcie biały dom Sonji.

Sonja otworzyła opowieść o swoim obecnym domu, białym domu, na Instagramie, 20 listopada 2014 roku, informacją o tym, że sprzedała swój dom i rozpoczyna poszukiwania idealnej działki bod budowę domu marzeń w Północnym Vancouverze. Szereg udostępnionych przez nią inspiracji wskazywał na to, że marzyła o domu w klasycznym amerykańskim stylu, o domu tonącym w jasnych kolorach. Parę miesięcy później, w lutym, odebrała klucze do (nie)nowej posiadłości. Prace rozpoczęto od wyburzenia starego budynku.

jshomedesign - old house

Jednym z pierwszych materiałów zakupionych do nowego domu była marmurowa mozaika, przeznaczona do głównej łazienki. I właśnie marmur, biel we wszystkich swoich odcieniach, białe sztukaterie, białe meble w zabudowie wypełniły każde wnętrze w nowym domu Sonji, a same wnętrza, ich przeznaczenie, rozkład, również są tymi klasycznymi, typowymi pomieszczeniami, które kojarzymy z amerykańskim domem.

Dzisiaj dom Sonji z zewnątrz wygląda tak:
jshomedesign - new house

A oto, co kryją jego wnętrza:

Biały dom – Entry

jshomedesign - entry

jshomedesign - entry details

Klasyczna drewniana podłoga, białe sztukaterie, eleganckie, ale proste oświetlenie, pastelowy obraz, marmurowa konsolka na złotym stelażu.

Biały dom – Mudroom

Jeśli ciśnie się wam na usta pytanie, czy tu ktoś w ogóle mieszka, już odpowiadam: owszem! Typowa rodzina z dziećmi + pies. Ach! Jak wspaniale mieć w takiej sytuacji szatnię z prawdziwego zdarzenia!

jshomedesign - moodroom

Biały dom – Open space

Open space na dole to salon, jadalnia i kuchnia. Oczywiście biel jest bazą i tak cudownie łączy ze sobą naturalne drewno, marmur i len na tapicerce.

jshomedesin - open space

Biały dom – Living room

jshomedesign - living room

jshomedesign - living room

jshomedesign - dinner table

Gdybym miała wskazać mój ulubiony przedmiot w domu Sonji, wskazałabym… wspaniały żyrandol wiszący nad stołem w jadalni. Jest przepiękny, a poza tym wygląda mi na jeden z największych aktualnych hitów w amerykańskim oświetleniu. Podobają się wam takie koralikowe lampy?

jshomedesign - dinner table

A skoro już zatrzymałam się przy okazałym stole w jadalni Sonji, zobaczcie jeszcze, jak pięknie wygląda to miejsce widziane z tarasu.

jshomedesign - the view from the garden

Ok, wróćmy do środka. Równolegle do stołu stoi wyspa z marmurowym blatem. Nad wyspą następne piękne lampy (każda z lamp Sonji to moim zdaniem strzał w 10 i każdą z nich chętnie bym przygarnęła).

Biały dom – Kitchen

jshomedesign - kitchen

sonja-kuchnia

Nie tylko wystrój, ale i rozplanowanie tego domu mnie zachwyca. Zwracałam już waszą uwagę na szatnię, kolej na spiżarkę, kolejne pomieszczenie będące w pewnym sensie luksusem, tym bardziej, gdy wygląda tak, jak w białym domu Sonji.

Biały dom – Pantry

jshomedesign - pantry

Domyślam się, że pralnia znajduje się gdzieś obok, a jest na pewno. oto i ona:

Biały dom – Laundry

jshomedesign - laundry

Ok, czas wejść na górę, do strefy prywatnej, gdzie znajdują się sypialnie z łazienkami. Uwaga, kolejna śliczna lampa. Zauważcie, przy okazji, że schody mają białą balustradę z poręczą w naturalnej barwie drewna. Wiem, że takie zestawienie często budzi wątpliwości, tu możecie zaobserwować, jak wygląda na tle przemyślanej, harmonijnej całości.

jshomedesign

Główna sypialnia i przylegająca do niej łazienka

Biały dom – Master Bedroom

jshomedesign - master bedroom - biały dom

jshomedesign - master bedroom details

Biały dom – Daughter’s bedroom

jshomedesign - daugters bedroom

Biały dom – Boy’s bedroom

jshomedesign - boys bedroom

Biały dom – Bathrooms

jshomedesign - bathrooms - biały dom

Jak wam się podoba ten dom? Mnie bardzo! Pozytywne jest też to, że o ile jeszcze kilka lat temu urządzenie wnętrz w tym stylu w Polsce było nieziemską akrobacją, dzisiaj właściwie jedynym problemem może być tylko budżet.

* * *

Serdecznie dziękuję Sonji za udostępnienie wnętrz do tego wpisu. Zachęcam was dośledzenia jej profilu na Instagramie jshomedesign, a także jej konta na Pinterst JS Home Design


Zdjęcia zostały zamieszczone za zgodą ich właścielki

– Jest mi miło, że czytasz mojego bloga.

Zaproś swoich znajomych, lubię gości! –