Sardynia – coastal living

Gdy Sardynia pomiesza ci zmysły, gdy rozum odmawia posłuszeństwa, gdy lenistwo przenika do szpiku kości i do granic rozsądku.

Jest siódma rano. Cisza. Słońce wstało, ale jeszcze kryje się za górami, więc kolory nasycają się powoli. Początkowo wszystko dookoła jest szare i pastelowe. Podobnie dźwięki – słychać jedynie gruchanie gołębi i owcze dzwoneczki pobrzękujące u kogoś na tarasie. Morze od kilku dni jest bezgłośne. I płaskie. I taki jest stan mojego umysłu. Nie mam nic do powiedzenia. Nie potrzebuję mówić. Odpoczywam. O miejscu, do którego przybyłam, opowiem wam pewnie dopiero po powrocie do domu, kiedy przepełni mnie wielka tęsknota. Moja głowa jest teraz na urlopie. Zamknęła okienko. Nie formułuje zdań, odmawia mi posłuszeństwa, gdy każę jej wychwytywać najciekawsze kadry. O ile w domu idzie mi to całkiem dobrze – skupianie się na szczególe, odnajdywanie piękna w szerokiej panoramie bałaganu i braków, tu tracę zdolność koncentracji. Wszystko dookoła jest piękne. Moja percepcja zamieniła się w morskie fale – pływa tam i z powrotem, zapomniała, co to porządek, nie chce wychwycić detali i nie chce nazywać rzeczy szczególnych. Parametry mojego odbioru rozregulowały się kompletnie. Zachwyca mnie wszystko, w bardzo szerokim kadrze. Nie potrafię tego piękna zamknąć w instagramowym kwadraciku ani w obiektywie aparatu. Patrzę, patrzę, patrzę, moje oczy jak obłędne łapią obrazy, ale umysł ich nie kataloguje. Paraliż z upojenia. Jestem na Sardynii.

Sardynia - homelikeilike.com

Widok na dzień dobry.

Sardynia - homelikeilike.com

Magiczne miejsce, w którym liście bananowca szumią za oknem.

Sardynia - homelikeilike.com

Sardynia to coś więcej, niż Włochy.

Sardynia - homelikeilike.com

sardinia - homelikeilike.com

Weranda.

sjesta - homelikeilike.com

Czas sjesty.

sardinia - homelikeilike.com

Kraina kwiatów.

Coastal living - homelikeilike.com

Coastal living

homelikeilike.com - italy

Piwonie uwielbiam za ich bogactwo i zapach, hortensje uwielbiam za ich styl… ołownik uwielbiam za doskonały odcień błękitu.

italy - homelikeilike.com

Tutaj wieczór oznacza początek zabawy.


Zdjęcia oznaczone moim logo zostały wykonane przeze mnie i wraz z publikowanymi przeze mnie tekstami są chronione prawami autorskimi.

– Jest mi miło, że czytasz mojego bloga.

Zaproś swoich znajomych, lubię gości! –

Zapisz

Zapisz

Zapisz