Safavieh – design zza oceanu

Wśród czytelników tego bloga większość stanowią zapewne osoby mniej lub bardziej uwiedzione amerykańskim wzornictwem. Dlatego prawdopodobnie nie będzie niczym szczególnie odkrywczym, jeśli zaprezentuję wam dzisiaj firmę Safavieh. Na pewno macie w swoich folderach i na tablicach na Pinterest niejeden wymarzony mebel tej firmy. Problemem pozostaje wciąż ich sprowadzenie do Polski. Koszty transportu i cła niejednokrotnie przekraczają cenę artykułu. Od czasu do czasu można jednak to i owo upolować w internecie z dostawą do rąk własnych, w cenach bardzo atrakcyjnych.

Każdy, kto dał się unieść na skrzydłach american dream wie, jak trudno jest znaleźć nie tylko w Polsce, ale i w ogóle w Europie, artykuły do wyposażenia wnętrz w tym stylu. Z sezonu na sezon jest coraz lepiej, kolejne sklepy i butiki zapełniają się kolekcjami zza oceanu lub przedmiotami utrzymanymi w tamtejszej estetyce, jednak wybór jako taki jest wciąż jeszcze niewielki. Mam na myśli to, że szukając stolika kawowego w stylu nowojorskim, na przykład, możemy wybierać spośród dość wąskiego wachlarza modeli.

Sytuacja powoli się zmienia, ale jest to proces, który wymaga czasu. Jesteśmy świadkami siania na naszym gruncie nowej estetyki. Musimy uzbroić się w cierpliwość i na pocieszenie przyjąć do wiadomości, że tworzymy pewnego rodzaju towarzystwo pionierów, mając z jednej strony pionierskie sklepy i producentów, a z drugiej pionierskich odbiorców (bowiem nie każdy jest jeszcze gotowy urządzić sobie dom na biało z subtelnymi dodatkami w kolorze fuksji czy złota).

“Towarzysze pionierzy” znają z pewnością firmę Safavieh (Kasia z bloga Inspiracje na emigracji pisała kiedyś u siebie o zakupie swoich wymarzonych produktów tej firmy; Kasiu, jestem bardzo ciekawa, jak ci się one sprawują!). Ponieważ jednak nasze grono wciąż się powiększa, warto napisać parę słów o tej marce, a także o tym, w jaki sposób zdobyć jej produkty.

W sieci nie brakuje zdjęć katalogowych samych mebli Safavieh, ale jeśli chcielibyście sprawdzić, jak prezentują się we wnętrzach, najlepiej przeszukać zasoby Instagrama wrzucając hasztag #safavieh lub zajrzeć do ich internetowego Style Magazine – Safavieh.

safavieh on Instagram

To zdjęcie pochodzi z konta Annegret_home na Instagramie. Przy okazji polecam wam je gorąco. Piękny dom i to zupełnie niedaleko nas, bo w Niemczech.

safavieh

Zdjęcie z konta IG Savavieh

Firma Safavieh swoją działalność rozpoczęła w 1914 roku specjalizując się w imporcie perskich dywanów. W latach 70 ubiegłego wieku zdobyła sobie pozycję lidera na rynku amerykańskim i to właśnie za jej sprawą dywany stały się nieodzownym elementem eleganckich domów za oceanem. Klienci mogą wybierać z niezwykle bogatej gamy, obejmującej wzory klasyczne (w tym również repliki najwspanialszych zabytkowych okazów) i nowoczesne. W kolejnych latach ofertę poszerzono o meble i dodatki do wyposażenia wnętrz.

Kilka lat temu Safavieh rozpoczęła współpracę z najbardziej uznanymi projektantami tworząc linię couture. W 2011 roku do może niezbyt znanych nam nazwisk dołączył znamienity Ralph Lauren.

Aby zilustrować mój dzisiejszy wpis przygotowałam dla was parę tablic z produktami tej firmy. Jeśli coś wpadnie wam w oko, naprawdę warto śledzić kampanie Westwing lub Bonami, meble te często się tam pojawiają, chociaż nie zawsze są opisane samą nazwą Safavieh (jak chociażby prezentowany ostatnio przeze mnie biało-złoty stołeczek kuchenny).

safavieh - homelikeilike.com

Bardzo, bardzo podobną konsolę miał kiedyś w swojej ofercie sklep Mint Grey (o ile nie była to właśnie TA konsola). Jeśli chodzi o mnie, to nie widziałam ładniejszej! Ma wszystko, czego potrzebowałabym w tego typu meblu.

safavieh - homelikeilike.com

O ile do większości tych mebli możemy sobie tylko powzdychać, o tyle poduszek nie musimy już nikomu zazdrościć. Obecna oferta poduszek ozdobnych na polskim rynku jest moim zdaniem doskonała i może już właśnie Amerykanie mogliby nam jej pozazdrościć. Nie wymienię wszystkich, ale spośród producentów warto wspomnieć Mialiving i Hues.

safavieh - homelikeilike.com

safavieh - homelikeilike.com

Jak wam się podoba ten fotel? W kolejnym wpisie chciałabym wam coś o nim opowiedzieć.

Istotne jest to, że produkty Safavieh trafiają do nas przecenione, co stanowi dodatkową atrakcję. Jeżeli kupuję coś dla marki, to robię to dlatego, że taka marką, na którą się decyduję (o ile się na nią decyduję), gwarantuje mi jakość wykonania. Mam nadzieję, że w przypadku dzisiejszej bohaterki na taką gwarancję mogę liczyć.

Macie jakieś doświadczenia z meblami i produktami Safavieh? Są na waszych wish-listach? W domach?

 

safavieh rug

safavieh console


Zdjęcia oznaczone moim logo zostały wykonane przeze mnie i wraz z publikowanymi przeze mnie tekstami są chronione prawami autorskimi.

– Jest mi miło, że czytasz mojego bloga.

Zaproś swoich znajomych, lubię gości! –

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz