Puffff! Warsaw Home 2018

Przechadzając się po stoiskach w ramach Targów Warsaw Home 2018 w Nadarzynie, myślałam sobie, że za moment sieć zapełni się relacjami z wydarzenia i być może po trzecim z kolei artykule z raportem, nie będziecie mieć już ochoty na czwarty a tym samym na dwudziesty ósmy. Dlatego też postanowiłam pokazać wam te targi w zupełnie inne konwencji. Kluczem będzie… puf.

Zanim przejdę do tej bardzo spóźnionej prawie-relacji, pozwólcie że zadość uczynię mojej drobnej, bynajmniej nie dojmującej, ale jednak potrzebie wytłumaczenia się. Milczę, a wy czekacie (powiedzcie, że tak!) na kolejne wpisy. Tak bardzo pochłonął mnie milion spraw, że nie nadążam już właściwie za osobistymi pomysłami. W notatniku mam całkiem sporo rozpoczętych wpisów, drugie tyle nowych zdjęć. Najwyższa pora rozładować ten korek. Startuję więc ze spóźnionymi wrażeniami z targów.

W natłoku spraw, ale przede wszystkim wobec rozległej powierzchni wystawienniczej, nie byłam w stanie zwiedzić dokładnie całych targów.

Zdecydowałam się skupić na spotkaniach z dobrymi znajomymi oraz na… pufie. Postanowiłam przejść się po stoiskach w poszukiwaniu najciekawszych modeli tego mebla.

Puf. Macie go w domu? Stoi przy fotelu tworząc swoisty dwuczęściowy szezlong? A może ustawiliście go gdzieś przy ścianie, by nie zawadzał i pełnił funkcję miejsca do odkładania ubrań na noc?

Ucięłam sobie ostatnio pogawędkę z Magdaleną Nowak – Trzęsiok. Okazją do tej rozmowy był mój zachwyt na kolejnymi, przepięknymi projektami pufa, firmowanymi przez Novelle. Wymieniłyśmy się wtedy zgodną opinią, że strasznie mało na rynku ciekawych modeli tego mebla. Magda, urodzona marzycielka i entuzjastka meblarskiego designu, zwróciła wtedy też moją uwagę na fakt, że puf jako mebel funkcjonuje sobie w ogólnym zaniedbaniu, a szkoda!

puf ED Novelle

Do rozmowy z Magdaleną Nowak – Trzęsiok zainspirował mnie ten puf ED, z najnowszej kolekcji Novelle.

 

TARGI WARSAW HOME 2018

warsaw home 2018 - homelikeilike.com

Z Magdaleną Nowak – Trzęsiok spotkałyśmy się w biegu. Współwłaścicielka marki Novelle odwiedziła Targi Warsaw Home 2018 przy okazji, ponieważ w pierwszych dniach października była zajęta prezentacją w salonach firmowych swojej nowej kolekcji kostiumów meblowych.

Zobaczcie, jakie modele prezentowane na targach zwróciły moją szczególną uwagę.

Pierwszy mebel, przy którym zatrzymałam się na dłużej, to tapicerowany aksamitem puf FEBO włoskiej firmy Maxalto, określającej swój styl jako “new classic”.

warsaw home 2018 - homelikeilike.com

Czy waszym zdaniem można z takiego mebla uczynić silny akcent, wyrywając go z konwencji szarego dodatku?

 

Maxalto - FEBO

Oto zdjęcie ze strony Maxalto, przedstawiające różne wersje pufów FEBO.

Kolejny puf to współczesna kontynuacja ikony polskiego designu lat 60, czyli projektu Józefa Chierowskiego. Marka 366 Concept podjęła się remasterowania kultowych mebli i kultywowania pamięci o doskonałym polskim wzornictwie. Podnóżek Fox przejął linię fotela 300-190 i otrzymał mosiężną biżuterię w postaci wykończenia nóżek i szczebelków pod siedziskiem.

warsaw home 2018 - homelikeilike.com

Puf firmowany 366 Concept to współczesna odsłona polskiej ikony designu.

Na koniec jeszcze puf z kolekcji Swarzędz Home. Jedna masywna bryła, za to tapicerowana interesującą tkaniną z welurowym rysunkiem. Niestety, nie udało mi się ustalić nazwy tego modelu.

warsaw home 2018 - homelikeilike.com

Puf z kolekcji Swarzędza Home

Macie pomysł na pufy w waszych domach czy mieszkaniach, czy może uważacie je za mebel trzeciej potrzeby?

Targi Warsaw Home 2018 były dla mnie ważną okazją do spotkania z markami, które już znam, bardzo lubię, i rzadko widuję, niestety, na żywo.

Dużo czasu spędziłam na stoisku Raw Decor, prowadząc niezwykle owocne rozmowy ze współwłaścicielką firmy Małgorzatą Wegner. Część z was już wie, który z produktów zdobył moje serce i jak się to skończyło. Kto jeszcze nie wiem dowiedzieć się będzie mógł już wkrótce, tu na blogu.

warsaw home 2018 - homelikeilike.com

Na stoisku Raw Decor złożyłam zamówienie, które dotarło do mnie już w pierwszych dniach następnego tygodnia, a parę dni później znalazło się w swoim miejscu docelowym. Część z was już wie, o co chodzi…

Z firmą Seart widziałam się po raz ostatni przy okazji ich wizyty w wynajmowanym przeze mnie mieszkaniu, niemal dwa lata temu. Nie wiem, czy pamiętacie jeszcze reportaż, jaki wtedy wspólnie nakręciliśmy (TUTAJ). Niedługo opowiem wam o kolejnej, pięknej linii produktów firmy Seart.

warsaw home 2018 - homelikeilike.com

Jestem wierna moim sympatiom. Z Seart znamy się już kilka lat, ale ich produkty towarzyszą mi w życiu od znacznie dawniejszych czasów.

Na stoisku Ideeen,  wspólnie z Kasią, prowadzącą bloga Simply Interiors, zachwycałam się marmurowym okrągłym stołem. Kreatorka marki – Monika ma niesamowite wyczucie do mebli i ich stylizacji! Tylko spójrzcie, na ten bukiet hortensji.

warsaw home 2018 - homelikeilike.com

Spotkanie na stoisku Ideeen

warsaw home 2018 - homelikeilike.com

Nie sposób powstrzymać chęć dotykania tego marmurowego blatu!

Chociaż firma Citydesign w tym roku na targach się nie wystawiała, to spotkaliśmy się w biegu, przeżywając między innymi ukazanie się ich najnowszego katalogu, w którym znalazło się między innymi mieszkanie mojego projektu. Z niecierpliwością czekam na listonosza, bo wiem, że katalogi są już w drodze do mnie!

Targi Home Expo 2018 trwały cztery dni. Ja odwiedziłam je w tym czasie dwukrotnie, ale to zdecydowanie zbyt mało, żeby obejrzeć wszystko dokładnie.

Dzisiaj już kończę i chyba od razu zacznę dopracowywać kolejny wpis, zaplanowany na niedzielę. Chcecie kolejnych odsłon mojego nowego mieszkania?


Zdjęcia oznaczone moim logo zostały wykonane przeze mnie i wraz z publikowanymi przeze mnie tekstami są chronione prawami autorskimi.

– Jest mi miło, że czytasz mojego bloga.

Zaproś swoich znajomych, lubię gości! –