Przemeblowanie, czyli jazda figurowa z meblami po pokoju

Parę dni temu napisałam wam na IG i na FB, że mój pokój dzienny, zwany także salonem i dużym pokojem, przeszedł pewne zmiany. Były to zmiany szybkie, spontaniczne i prawdopodobnie nieostateczne. Pod wpływem impulsu zrobiłam małe przemeblowanie, co oznacza, że zmieniłam miejsce ustawienia wszystkich mebli, oprócz biblioteczki.

Impulsem stał się artykuł red. Karoliny Waruszewkiej z Citydesign oraz najpiękniejsze, najbliższe mojemu sercu mieszkanie (spośród tych, które do tej pory zobaczyłam), należące do Williama McLure’a. Karolina Waruszewska nie po raz pierwszy piętnuje densflor, czyli łysą polanę, jaka pozostaje na środku pokoju na skutek rozstawienia wszystkich mebli po kątach. Niebywałe, ile siły ma w sobie drobna kobieta (w tym przypadku pisząca te słowa). Sama przesunęłam nie tylko kanapę, ale i stary kredens po dziadku, nie mówiąc o stoliku kawowym na mosiężnej podstawie z blatem z onyksu.

Jak jest teraz? I dobrze i źle. Trudno osiągnąć rewelacyjne efekty na powierzchni 24 m2, bo tyle tylko ma mój pokój dzienny, co oznacza, że chociaż mieszkam w domku, to możliwości aranżacyjne mam takie, jak mieszkaniec bloku z lat 70. I uwierzcie mi, to jest wyzwanie! Nowe budownictwo, ołpenspejsy, jadalnie z salonami i aneksami kuchennymi, co wy wiecie o meblowaniu…

dining corner - homelikeilike.com

Część jadalniana

przemeblowanie - homelikeilike.com

Część wypoczynkowa

Kanapa spod ściany powędrowała na środek pokoju. Kiedyś już testowałam takie ustawienie. Sprawdzało się dość długo i z powodzeniem, lecz wtedy kanapa była inną kanapą. Mniejszą przede wszystkim. W nowej konfiguracji, w moim domu będącym radykalnym zaprzeczeniem symetrii nagle udało mi się wygospodarować dwie przestrzenie, w których symetria jest wręcz pożądana. Dlatego kanapa z pufem, udająca narożnik, przestała mieć rację bytu. Puf i stolik kawowy to za dużo do jednego garnka wielkości rondelka do podgrzewania mleka. Z kolei jeden fotel to za mało. Potrzebuję dwóch! Ale nie mam! Nie miała baba kłopotu, zrobiła przemeblowanie…

living room - homelikeilike.com

coffee table - homelikeilike.com

book shelf - homelikeilike.com

cofffee table - homelikeilike.com

Mam do wyboru dwie opcje: 1. jazdę figurową po raz drugi, czyli powrót do źródeł lub 2. Kupno dwóch niedużych, lecz wygodnych foteli z jednoczesnym wyekspediowaniem pufa i fotela nie wiadomo dokąd. Nie wiem, co lepsze. Utknęłam między meblami, zabarykadowałam się i nie umiem wyjść z tej sytuacji. A wy? Którą opcję wybralibyście?

living room - homelikeilike.com


Zdjęcia oznaczone moim logo zostały wykonane przeze mnie i wraz z publikowanymi przeze mnie tekstami są chronione prawami autorskimi.

– Jest mi miło, że czytasz mojego bloga.

Zaproś swoich znajomych, lubię gości! –