Projekt małe mieszkanko – sofa z funkcją spania

Sofa z funkcją spania to mebel niezbędny w mieszkaniu o małym metrażu. Na co dzień pełni funkcję wygodnego miejsca do siedzenia i wypoczynku, a raz na jakiś czas zmienia się w dodatkowe miejsce do spania. Zobaczcie, co wybrałam do mojego projektu.

Kiedy po raz pierwszy pokazałam wam sofę Malmo z Meble Zet, wasze zdania były podzielone. Od zachwytów po dezaprobatę. Podobnie było na etapie poszukiwań kolorów. Tu również nie było zgodności, gdy prosiłam was o pomoc przy wyborze. Chodził mi po głowie pudrowy róż, który producent Meble Zet proponuje w swoim katalogu, i przyznam, że do dzisiaj uważam, że jest on niezwykle kuszący. Nie chciałam ponurych i ogranych beżów, nie chciałam też ciężkich szarości. Nie miałam przekonania do mięty. W małej ankiecie, którą umieściłam na Insta Stories, głosowaliście pół na pół, a ja widziałam tylko, że chciałabym welurową tkaninę.

sofa Malmo meblezet

Zdjęcie pochodzi ze strony www.meblezet.com

Na szczęście okazało się, że wybór tkanin w sklepie Meble Zet jest dużo bogatszy, niż ten, który pokazano na stronie, a pracownicy firmy bez problemu przesyłają kartę kolorów, żeby ułatwić wybór. Rozdarta między pastelami a nasyconymi barwami zdecydowałam się w końcu na klasyczny niebieski kolor (nr 18) w tkaninie INFINITY z linii Magic Home firmy Fargotex. Tkanina jest welurem o bardzo niskim włosku, lekko jedwabistym w dotyku. Co ważne, posiada specjalne wykończenie, chroniące ją przed zabrudzeniami i wchłanianiem wody.

Model Malmo od razu wpadł mi w oko. Bez problemu rozpoznałam typ mechanizmu: lift bed. Siedzisko unosi się tu do góry i wysuwa do przodu, natomiast druga część miejsca do spania to położone do dołu plecy sofy. W ten sposób uzyskuje się dużą powierzchnię spania (144 x 200 cm), co nie mniej istotne, płaską, bez tzw. przedziałka, oraz twardą. Moja beżowa sofa, dobrze wam znana z moich zdjęć, ma dokładnie ten sam mechanizm i po czterech latach użytkowania sprawdził się on idealnie.

Dlatego właśnie tak bardzo zainteresował mnie model Malmo. Spodobały mi się również lekkie bukowe nóżki, na których stoi całość. No i na koniec cena. Wydać fortunę to nie sztuka, ale kupić coś w dobrej jakości i atrakcyjnym wzornictwie za dobrą cenę, to coś, co lubię. Obecnie sofa jest w promocji i kosztuje 1799 zł. Biorąc pod uwagę, że transport jest bezpłatny, to prawdziwa gratka!

Dla tych, którzy zdecydowanie bardziej wolą narożniki, dobra wiadomość: model Malmo jest dostępny również w wariancie narożnym. Dzięki smukłym nóżkom część z szezlongiem prezentuje się wyjątkowo lekko!

narożnik Malm - meblezet

Zdjęcie pochodzi ze strony www.meblezet.com

Wnętrze projektowanego przeze mnie mieszkania wciąż nie jest gotowe w 100%, ale powolutku nabiera formy. Bardzo już wam chciałam pokazać sofę, zwłaszcza że otrzymałam o nią wiele pytań. Oto ona.

Sofa z funkcją spania

sofa malmo meble zet - homelikeilike.com

Sofa z funkcją spania Malmo firmy Meble Zet

sofa malmo meble zet - homelikeilike.com

blue velvet sofa meble zet - homelikeilike.com

Ta niezwykła lampa to projekt Oboladze Light Industry – imponująca kompozycja z mosiądzu i szkła.

sofa z funkcją spania malmo meble zet - homelikeilike.com

Podłoga Citydesign – najpiękniejsze tło z możliwych

sofa z funkcją spania malmo meble zet - homelikeilike.com

blue and white forever - homelikeilike.com

Kwiaty w wazonie to magnolie ze Sweet Living Home Inspirations

sofa z funkcją spania malmo meble zet - homelikeilike.com

Lampa: Oboladze Light Industry, Kwiaty Magnolie i koralowce: Sweet Living, Marmurowa konsola: Ideeen

Kilka dodatkowych informacji na temat sofy umieściłam na krótkim filmie. Zobaczcie i posłuchajcie.


Zdjęcia oznaczone moim logo zostały wykonane przeze mnie i wraz z publikowanymi przeze mnie tekstami są chronione prawami autorskimi.

– Jest mi miło, że czytasz mojego bloga.

Zaproś swoich znajomych, lubię gości! –