Projekt “Mała łazienka” – zaczynam od Paonazzetto

Jak już pisałam, projekt “mała łazienka” wywołał wasze żywe reakcje. Miło dostać w odpowiedzi lawinę prywatnych wiadomości zagrzewających do boju. Kto jeszcze nie wie, o co chodzi i jakie mam plany na najbliższe miesiące, zaraz się dowie.

W sobotę przyznałam się wam na Insta Stories, że właśnie rozpoczynam realizację malutkiej łazienki. Jej bardzo zredukowana powierzchnia sprawia, że czuję się chwilami jak akrobata na linie. Muszę w tym pomieszczeniu zmieścić wszystko, bez czego łazienka obyć się nie może, a jednocześnie chcę bardzo, żeby całość prezentowała się elegancko.

Akrobacje dotyczą nie tylko zagospodarowania niewielkiej przestrzeni. Trzeba także znaleźć wyposażenie, które jak najlepiej wkomponuje się w te skromne 2,80m2. Umywalka, przy której można wygodnie umyć ręce i zęby, ale która jednocześnie nie zabierze zbyt dużo miejsca i nie stanie się narzędziem tortur, o które, w razie złego wyboru, użytkownik będzie sobie codziennie obijał boki.

Długo zastanawiałam się, czy wybrać muszlę montowaną na stelażu podtynkowym, czy jednak zdecydować się na kompakt. Ostatecznie wybrałam WC kompakt, który generalnie mógłby być nieco mniejszy, ale musiałam dobrać coś, co harmonijnie zagra ze wspomnianą już umywalką (mówiąc krótko, kompakt i umywalka z jednej serii).

Największą walkę wewnętrzną stoczyłam z wyborem między kabiną prysznicową a wanną. Byłam niemal na 100% zdecydowana na ściankę prysznicową i odpływ liniowy, by dzięki przezroczystej ścianie zachować w małej łazience wrażenie przestrzeni, jednak po próbie “na sucho”, gdy rozrysowałam gabaryty na podłodze w łazience, skapitulowałam!

W ten sposób wróciłam do wizji najpierwszej, do wanny… pod oknem. Och! Nie mówiłam wam? (Przekomarzam się, wiem, że nie mówiłam ha! ha!). Mała łazienka, bohaterka tego projektu, ma okno! Wanna pod oknem, czujecie ten klimat?

Mam ochotę napisać jeszcze parę słów o bezkarnych architektach zatrudnianych przez deweloperów, ale te utyskiwania zostawię sobie na inną okazję.

Pomimo istniejącego już projektu i zakupionych pierwszych materiałów, dużo rzeczy pozostaje jeszcze niedomówionych i mglistych, dlatego, wybaczcie, nie opowiem wam od razu wszystkiego. Projekt mała łazienka będzie tu powolutku dojrzewał, przy, jak mam nadzieję, waszym dopingu (bardzo tego potrzebuję!)

Zobaczcie pierwsze zakupy: włoski gres wielkoformatowy (płyta o wymiarach 80 x 180 cm!) i mozaika w koordynacie (paski 3 x 15 cm). Powiem wam, że to była miłość od pierwszego wejrzenia! Niewiele nachodziłam się po Bartyckiej. Praktycznie pierwsze miejsce, do którego weszłam (Bartycka 24/26 paw.204a), i od razu strzał prosto w serce.

Dystrybutorem włoskiej marki REX, należącej do grupy Florim, jest firma DBM. Jak do tej pory tylko jedna osoba powiedziała mi, że mój wybór jest straszny. Wszyscy pozostali podzielają jednak mój wielki entuzjazm i zachwycają się użyleniem Paonazzetto – główny rdzeń w kolorze antracytu połyskującego fioletem, przechodzący subtelnie jasno-szarymi nitkami, podkreślony złotym akcentem. Od zawsze zachwyca mnie Carrara, ale przy Paonazzetto wypada… blado.

Powolutku dopinam start pierwszych prac. Zapraszam was do śledzenia ich postępu na IG, ale i tutaj. Na bieżąco będę wam wszystko relacjonować i wyjaśniać specyfikę wybranych przeze mnie produktów.

I stopniowo, stopniowo, niech wyłania się z tego obraz małej łazienki.

Projekt “Mała łazienka” – START!

Paonazzetto di rex - homelikeilike.com

Paonazzetto mosaico - homelikeilike.com

Mozaika, w odróżnieniu od płyt, jest matowa. Oryginalne płaty to dwie kolumny pasków o wymiarach 3 x 15 cm, ale coś mi się zdaje, że ułożę je w szachownicę, ale wcześniej każdy płat podzielę na cztery…

Paonazzetto mosaico - homelikeilike.com

Tak właśnie wygląda oryginalny płat podzielony na 4 kwadraty ułożone w szachownicę. Jak wam się to podoba?

mała łazienka - homelikeilike.com

Mała łazienka nie jest już pusta, projekt wystartował, chociaż powolutku, jak ta Tuwimowska lokomotywa. Płyty ścienne mają wysokość 180 cm!


Zdjęcia oznaczone moim logo zostały wykonane przeze mnie i wraz z publikowanymi przeze mnie tekstami są chronione prawami autorskimi.

– Jest mi miło, że czytasz mojego bloga.

Zaproś swoich znajomych, lubię gości! –

 

 • Megaaaa 😍 Może być, że mnie czeka niedługo mały homestaging w Krakowie. Planuje właśnie gres marmurowy w łazience – Twój namiar może okazać się mi bardzo pomocny 💗 O ile cena nie zwala z nóg, bo tam musi być bardzo ekonomicznie z efektem wow 🙈😂

  • Wiesz, jak to jest z ceną 😉 Każdy ma inny zakres tolerancji 😀
   Ale dziękuję za dobre słowo! <3

 • Patrzę i patrzę i nie wiem sama, coś mi się w tych płytkach nie podoba. O ile jeszcze jako jedna duża płyta wygląda całkiem fajne, tak mam obawy jak to będzie wyglądać w całości. W ostatnim czasie sporo widzę realizacji z gresem przypominającym marmur i stąd moje obawy, do tej pory śni mi się ten chaotyczny i sztuczny efekt pokazywany na fejsbukowych grupach 😮

  Czekam na efekt wow, co by móc oficjalnie odszczekać hau hau że nie miałam racji 😉

  • Tutaj powinny wejść trzy pełne płyty, cięcie będzie tylko wokół okna. Poza tym to naprawdę wysokiej jakości produkt. Naturalny rysunek, bez powtórzeń (albo bardzo miał powtórzeń, właściwie powinnam dopytać).
   Mam wrażenie, że część realizacji, które w internecie krążą jako prawdziwy marmur są w rzeczywistości gresem (lub spiekiem). Teraz jakość tych produktów jest tak wysoka, że naprawdę trudno rozróżnić na pierwszy rzut oka, pod warunkiem że nie mówimy o płytkach z jednym i tym samym nadrukiem na każdej, z widoczną siatką sitotruku… 😉
   Ja też czekam na efekt wow 😀

 • Będzie pięknie i nie przejmuj się negatywnymi opiniami takie trzeba wykorzystać jako motywacje :). Pomysł szachownica jestem na tak :). Zastanów się czy nie wprowadzic do projektu czerni – wiesz ze Ja ją uwielbiam i w małych łazienkach wyglada super :). Moze czarne listwy albo czarny sufit?

  • Nie, nie przejmuję się negatywnymi opiniami, absolutnie! 🙂
   Co do czerni, pozostawiam ją tobie (to niemal twój znak rozpoznawczy! :D)
   Ja osobiście postrzegam ją jako zbyt ciężką i dopuszczam tylko w bardzo malutkich akcentach (jak na przykład ramki obrazów).
   Ale, ale! Ty też nieźle szalejesz! 🙂

 • Już czuję, że będzie pięknie! Bardzo mi się podobają Twoje dotychczasowe wybory 👍🌸 Czekam na kolejne odsłony!

 • Zapowiada się pięknie, choć przyznam, że nie każdy marmurowy gres mi się podoba – tym bardziej czekam na efekt 🙂 PS – u mnie w niewielkiej łazience też planuję gres marmurowy, ale matowy o bardzo delikatnym użyleniu, wannę pod oknem i do tego chcę jeszcze wcisnąć prysznic. Łazienka co prawda o 2 metry większa niż Twoja, ale są skosy i nie wiem, czy uda mi się mieć wszystko – czyli i wannę wolno stojącą, i prysznic (pod skosem). Trzymam kciuki, Luiza!!! PS – mozaika piękna <3

  • Dziękuje, Kasia. Idzie powoli 😉
   Mam też nadzieję, że podzielisz się swoją łazienką. Jestem bardzo ciekawa!

 • Pingback: Projekt "mała łazienka" - Cz. 2 Dzieje się! - Home like I like()