Pokój dziewczynki w stylu boho – Odsłona #2

Parę tygodni temu obiecałam wam pokazać cały pokój dziewczynki w stylu boho. Oto wyczekany wpis. Jak zwykle, wiele rzeczy jeszcze bym tu zmieniła, nie wszystko jest tak, jak bym chciała, brakuje mi tego i owego, ale ogólnie mogę uznać, że pokoik został urządzony.

Pomieszczenie jest małe i wąskie, ma 9,90 metrów kwadratowych powierzchni i dwie lokatorki. To dość mało, zwłaszcza że każda z owych lokatorek ma do zmagazynowania niezliczone ilości zabawek, gratów i gracików. Głównym meblem w pokoju jest siłą rzeczy piętrowe łóżko. Kupiłam je na Allegro, ale można je również znaleźć na stronie procenta (TUTAJ) Meble Zet. Łóżko stoi w pokoju już prawie cztery miesiące i spisuje się świetnie. Jest z litego drewna, więc wiele wytrzyma. Tym wygrywają drewniane meble: zadraśnięcia, wgniecenia nie niszczą całej struktury.

POKÓJ DZIEWCZYNKI W STYLU BOHO

pokój dziewczynki w stylu boho - homelikeilike.com

Nad łóżkiem zawisł baldachim z IKEA. Ozdobiłam go lampkami ledowymi (zamiast planowanych wcześniej cotton ballsów, …no, nie mogę się przełamać, nic na to nie poradzę). Różowy pompon przy łóżku wymyśliła moja córka. Zrobiła go z zeszłorocznych chwostów, którymi ozdobiłam jej pokój na urodzinowe przyjęcie. Fajnie to wymyśliła, prawda? (jeśli nie pamiętacie girlandy, zobaczycie ją TUTAJ).

Drugi łańcuch z lampkami led powiesiłam wokół lustra. Oprócz górnego, głównego światła (zupełnie nieciekawe, nie ma co pokazywać), na ścianie wisi kinkiet z Mint Grey. Zawieszone pod sufitem pompony kupiłam w Kik-u.

baldachim - homelikeilike.com

girls room in boho style - homelikeilike.com

mirror in boho style - homelikeilike.com

Drugim dużym meblem jest zabudowa złożona z modułów BESTA + jeden słupek Billy (Ikea). Besta to meble z serii, która wyszła już z oferty, czego bardzo żałuję. Całość ma niewielką głębokość (tylko 40 cm), ale mieszczą się tam swobodnie ubrania, także na wieszakach (o tym, jakie zastosowałam rozwiązanie, aby móc wieszać wieszaki w tak płytkiej szafie, pisałam kiedyś w ramach mojego wpisu o samodzielnie wykonanej szafie TUTAJ).

Żeby ożywić troszkę białą ścianę mebli, dobrałam kolorowe uchwyty z Zara Home – na górze w kształcie gwiazdek, na dole mosiężne z chwościkami, a żeby chwościków było więcej, żeby było bardziej boho, dodałam jeszcze dwa duże zielone chwosty, też z Zara Home.

besta ikea - homelikeilike.com

pokoik w stylu boho - homelikeilike.com

Oprócz łóżka i zabudowy w pokoju stoi masywna, ozdobna biblioteczka z Belle Maison, oraz przerobione przeze mnie komódka Rast z Ikea, biurko Leksvik z Ikea i krzesło Torbjörn z Ikea (po kliknięciu na linki przejdziecie do moich opisów, w jaki sposób wykonywałam meble).

girls room - homelikeilike.com

regał z belle maison - homelikeilike.com

Zgodnie z założeniami, które rozpisałam sobie TUTAJ, pokój dziewczynki w stylu boho musi mieć dużo wiklinowych elementów. W tym przypadku są to kufer na zabawki (na koralowej komódce), duży kosz na zabawki z Zara Home, pleciony talerz na ścianie, kupiony w second handzie (tam gdzie niebiesko-białe wazony). Jest też biały bambusowy stolik, krążący między balkonem a pokoikiem, ale myślę, że w pokoiku znajdzie swoje stałe miejsce, oraz pleciona taca z River Maison (jedno i drugie ze Sweet Living Home Inspirations).

girls room in boho style - homelikeilike.com

Mimo że pokój ma białą bazę i bieli jest tu zdecydowanie dużo, jest jednocześnie bardzo kolorowy, na wskroś dziewczęcy i (mam taką nadzieję) boho. Jak wam się podoba połączenie koralowego, turkusu i fuksji? No i w ogóle, jak wam się podoba ten pokój dziewczynki w stylu boho?

girls room - homelikeilike.com


  Zdjęcia oznaczone moim logo zostały wykonane przeze mnie i wraz z publikowanymi przeze mnie tekstami są chronione prawami autorskimi.

Jest mi miło, że czytasz mojego bloga.

Zaproś swoich znajomych, lubię gości! –

Zapisz

Zapisz