Pamiątki z podróży, czyli coastal style po włosku

Lubicie oglądać pamiątki z podróży? W zeszłym roku napisałam podobny wpis, dzisiaj, spoglądając przez okno, wpatruję się w szarą załzawioną plamę rzeczywistości i tak sobie myślę, że może te pamiątki przywozi się właśnie na takie dni jak ten teraz?

Całe szczęście, że film z moimi pamiątkami z podróży nagrałam tydzień temu. Dzisiaj nie dość że opalenizna zbladła, to jeszcze całkowicie ochrypłam, ponieważ dopadło mnie typowe przeziębienie schyłku lata. Z chrypą i zatkanym nosem niewiele udałoby mi się wam opowiedzieć.

Kilka razy już zwracałam uwagę na fakt, że styl nadmorski ma nieskończenie wiele swoich odmian, każde z nadmorskich miejsc wytwarza sobie swoją własną estetykę, swoje własne typowe przedmioty, dla których jednak możemy znaleźć wiele cech wspólnych, jak chociażby symbolika przedstawiająca podwodny świat czy kolory utrzymane w tonacji błękitów, smaganych wiatrem żółtych traw i wytrawionych morską wodą skał.

pamiątki z wakacji - homelikeilike.com

Bo przecież styl coastal to nie tylko te wnętrza, które kojarzymy z Long Island czy na przykład wybrzeżami Kalifornii. Styl nadmorski to także wyspiarskie klimaty Irlandii, atmosfera duńskich portów, a także tropikalne widoki Bora-Bora i śródziemnomorski koloryt francuskiej riviery.

sardinian souvenirs - homelikeilike.com

Sardynia, jako wyspa, wykształciła swój własny styl nadmorski, mocno nacechowany motywami rolniczymi, ponieważ oprócz niezwykle widowiskowego wybrzeża Sardynia to także kraina sadów cytrusowych, gajów oliwnych i pastwisk, na których pasą się owce i krowy.

pamiątki z wakacji - sardynia - homelikeilike.com

Ponieważ chętnie i często wracam na blogu na Sardynię, powinniście kojarzyć, że za każdym niemal razem podkreślam, że Sardynia to dla mnie także niepowtarzalny zapach i o ile potrafię przywieźć ze sobą wspomnienie obrazów, szumu morza, smaku potraw i napojów, najtrudniej jest mi zachować na pamiątkę zapach tej wyspy.

pamiątki z wakacji - homelikeilike.com

W tym roku nareszcie, po dwudziestu latach (!) całkiem przypadkowo, chociaż wydaje się to być trywialne, wyjaśniło się, z jakim zapachem kojarzy mi się Sardynia. To zapach nieśmiertelnika!

sardinian souvenirs - homelikeilike.com

Nie udało mi się tym razem, ale przy najbliższej okazji chciałabym zabrać ze sobą suszony sardyński nieśmiertelnik. Zanim tak się stanie, zobaczcie, co przywiozłam tym razem.

Oto moje pamiątki z podróży.

Zapraszam was na mój sardyński haul.


Zdjęcia oznaczone moim logo zostały wykonane przeze mnie i wraz z publikowanymi przeze mnie tekstami są chronione prawami autorskimi.

– Jest mi miło, że czytasz mojego bloga.

Zaproś swoich znajomych, lubię gości! –

Zapisz

 • Agi

  Te tkaniny są obłędne, takie skromne w kolorze a bogate w fakturze. czysta elegancja, mimo, iż wyrób ludowy.
  Ale powiedz mi czy te kolczyki tez są pamiątką? Bo to była pierwsza rzecz, która przykuła moją uwagę w momencie rozpoczęcia filmu oraz w trakcie jego trwania, do końca praktycznie. Są urokliwe i tak twarzowo wyglądają. Pewnie to też zasługa koloru bluzki, który je uwypukla. Wszystko szaro-niebieskie a te koralowe cuda krzyczą 🙂

  • Ha! ha! ha! Spostrzegawcza bestia. Tak naprawdę nie napisałam o jeszcze jednej pamiątce, którą warto przywieźć z Sardynii, a konkretnie z Bosy, dokąd jeżdżę od zawsze – bosański koral. Korale pozyskiwane z tamtejszej rafy koralowej to prawdziwy rarytas, a co za tym idzie, bardzo kosztowny rarytas. Na otarcie łez można sobie kupić farbowaną muszlę 😉 Jak widać, też prezentuje się dobrze 😀

 • Asia

  Luizo, chyba tylko takie pamiątki z wakacji pomagają przetrwać tę obrzydliwą jesień , zimę i wiosnę w tym kraju.
  Też mi pomagają.:)))

 • Pingback: Sardyński domek w nowoczesnym stylu - Home like I like()

 • Weronika

  Najpiękniejszą pamiątką jest opalenizna 🙂 ślicznie wyglądasz muśnięta słońcem 🙂