Odwiedziny w sklepie ze starociami

To będzie szybki wpis, tak szybki, jak odwiedziny w sklepie ze starociami, w biegu między dentystą, obowiązkami zawodowymi i odbieraniem dzieci ze szkoły. Kiedy wiesz, że nie powinnaś, ale ostatecznie uznajesz, że pięć minut niczego nie zmieni.

Właściwie bieg między więcej niż dwiema przeszkodami to już raczej slalom. Gdy przeszkód jest ponad… tuzin, to chyba już slalom gigant. Codzienny, powszedni, zwyczajny zupełnie, jakby spacer po prostej był stylem z innej planety. Dlatego kolejny element na trasie, zamiast zignorować zupełnie, zaliczasz już dla odprężenia właściwie, bo jest wyjątkowy, nie obowiązkowy, nie zalecany nawet, bo pochłania czas i drobne zaskórniaki. I dlatego, tym bardziej, bo wytrawny sportowiec lubi adrenalinę.

W sklepie ze starociami stoi milion przedmiotów, może nawet dwa miliony, ale nie wszystkie są ciekawe, na szczęście. Więc oko zatrzymuje się tylko na ulubionych kształtach i ulubionych kolorach, z pewnością pomijając wiele z tego, co powinno zobaczyć. Co o tym mówią amerykańscy naukowcy? Czy oko z obłędem w sobie zatrzymuje się na tym, co dla niego najatrakcyjniejsze, czy na losowo wybranych detalach, na których najłatwiej było mu się zatrzymać dla oddechu?

Któż by zastanawiał się w biegu nad wynikami amerykańskich badań? Ostateczną decyzję pomagają podjąć liczby, jak w totolotku, bo pani za ladą w sklepie ze starociami też jakby wybierała je losowo. Trzy i piętnaście. Biorę.

W wazie będę podawać… będę podawać… sałatkę owocową, koniecznie z czerwonymi malinami! I cóż z tego, że na pokrywce jest małe wyszczerbienie, wszak nie jest to uszczerbek na zdrowiu.

Talerzyki, jeszcze nie wiem. Może ciasto, a może po prostu do bycia? Teraz dobrze im z filiżanką w złote kropki.

I kropka. Lecę dalej w slalomie gigancie.

blue and white obsession - homelikeilike.com

vintage pottery - homelikeilike.com

w sklepie ze starociami - homelikeilike.com

coffee time - homelikeilike.com

cup of coffee - homelikeilike.com


  Zdjęcia oznaczone moim logo zostały wykonane przeze mnie i wraz z publikowanymi przeze mnie tekstami są chronione prawami autorskimi.

Jest mi miło, że czytasz mojego bloga.

Zaproś swoich znajomych, lubię gości! –

Zapisz

Zapisz