Notatnik na przepisy

Myśl o tym, żeby założyć porządny notatnik na przepisy, towarzyszy mi od dawna. Mam za sobą nawet pierwsze podejście do tematu: dawno, dawno temu przeznaczyłam na ulotki z przepisami mały segregator z firmy Pigna, która była chyba pierwszą uroczą marką papierniczą, jaka pojawiła się na polskim rynku wraz ze zmianami gospodarczymi w odległych latach 90. Jednak poza znalezieniem ładnej okładki, nie udało mi się nic porządnego zrobić z masą ulotek i karteluszków, które – jak sami pewnie wiecie – zbierają się z czasem wśród książek kucharskich.

Czytając wspomnienia, jakie spisał Luca Dotti o swojej matce Audrey Hepburn, będące komentarzem do jej przepisów kucharskich właśnie, uświadomiłam sobie, że niemal każda gospodyni domowa pisze swoją opowieść kolekcją zapisków z ulubionymi potrawami. Obiecuję opowiedzieć wam po wakacjach o niecodziennym zbiorze przepisów, jaki zgromadziła moja przyjaciółka. Chcę was zabrać do jej kuchni, niech tylko wróci z wakacji (Maryniu, co powiesz, na większą liczbę gości? ha! ha! ha!).

Tymczasem nie mogę się powstrzymać i muszę wam się pochwalić. Nareszcie znalazłam sposób na uporządkowanie moich przepisów! A było to tak:

Od niedawna zaczęłam odwiedzać Bonami. Tym razem to ja zrobiłam coś pod waszym wpływem. To wy, w komentarzach tu, pod blogiem, zwróciliście moja uwagę na tę platformę. Otóż najbardziej intrygowały mnie “Składówki”. Czymże one mogą być? Domyśliłam się, że to resztki i końcówki z różnych kampanii. Wciąż okiem świeżaka, zaczęłam przeglądać, co też tam oferują. I nagle! Olśnienie! Notatnik na przepisy! Powtórzę to, bo pisałam nie raz: uwielbiam Amerykanów za ich uporządkowanie. Zdjęcia do produktu pokazywały skoroszyt z rubrykami na przepisy podzielone wg dań (mięsa, warzywa, wina), z możliwością przekładania kart i dodawania nowych.

Notatnik na przepisy - homelikeilike.com

Pigna Classic – moja ukochana marka. Minęło wiele lat, zanim na polskim rynku pojawiły się równie piękne artykuły papiernicze. Tutaj seria MORRIS z deseniem mojego ulubionego Williama Morrisa!

Zanim kliknęłam kupuj, wpadłam jeszcze na mały rekonesans do TK Maxx, bo regał z artykułami papierniczymi i notesami jest tam zawsze obficie obłożony towarem. Przeszukałam wszystko dokładnie dwa razy. Było wiele pięknych zeszytów, ale segregatora na przepisy wśród nich nie znalazłam. Wróciłam więc do domu i dokonałam pierwszego zakupu na Bonami.pl, wykorzystując przy okazji bon powitalny.

Minęło zaledwie parę dni i notatnik jest u mnie.

notatnik z przepisami - homelikeilike.com

recipes - homelikeilike.com

Najbardziej spodobała mi się rubryka: Dinner Party Planner. Uwielbiam ten moment przed dużymi wydarzeniami. Co prawda towarzyszy mu moje ogóle zabieganie, zmęczenie, wszechogarniający chaos, ale jest coś magicznego w planowaniu uroczystego obiadu. Do tej pory robiłam to w różnych notesach. Rozpisywałam pomysły z kolejnymi daniami, a następnie dopisywałam do nich listę zakupów. Im bliżej było uroczystości, tym bardziej konkretyzowała się moja lista (coś wykreślałam, coś dopisywałam). Ha! Mogę to teraz ładnie przepisać, w końcu taki plan obiadu to dobra rzecz, zwłaszcza gdy sprawdził się już wcześniej!

notatnik na przepisy - homelikeilike.com

Siedzę więc od wczoraj i porządkuję. Wpisuję menu przygotowane na #obiadbiałoczerwony, na urodziny córki i oczywiście na Wigilię. Przepis na mój ulubiony tort czekoladowy, znaleziony na Kwestia Smaku, ląduje w odpowiedniej przegródce, podobnie sałatka z nektarynek i inne dania, które przewijają się przez nasz stół.

homelikeilike.com - notatnik na przepisy

recipes - homelikeilike.com

Mam tu też miejsce na przyszłe zapiski. Mogę oceniać wypite wina, pod kątem smaku i aromatu. Są też foliowe kieszonki na latające karteluszki. Mała rzecz, a cieszy. No i sprawa wcale nie błaha. Nie będę owijać w bawełnę, to ona sprawiła, że notes jest u mnie. Okładka! Rozumiecie, że musiał być mój…

notatnik na przepisy - homelikeilike.com

Tak, blue&white działa na mnie kojąco…

Notatnik na przepisy jest produktem firmy Emma Bridgewater (fanów blue and white informuję, że oprócz tego notesu w serii Blueprint Collection widziałam teczki, ołówki, segregatory i kilka innych produktów).

recipes - homelikeilike.com

A wy? Jak porządkujecie swoje przepisy?

notatnik na przepisy - homelikeilike.com


Zdjęcia oznaczone moim logo zostały wykonane przeze mnie i wraz z publikowanymi przeze mnie tekstami są chronione prawami autorskimi.

– Jest mi miło, że czytasz mojego bloga.

Zaproś swoich znajomych, lubię gości! –

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz