MIALIVING – piechotą po wnętrzach

Ostatnie dni jesieni. Ostatnie przystanki na trasie mojego jesiennego spaceru. Dzisiaj zabieram was do królestwa poduszek. Otwieramy drzwi pod adresem Mokotowska 46 m. 11, by wejść do MIALIVING.

Spacer Mokotowską to przygoda i przyjemność. Nie można się zrażać zaparkowanymi ciasnym sznurem samochodami. Okropne są, ale cóż… taki urok wielkich miast. Wystarczy podnieść głowę i spojrzeć w górę (nie za długo, warto kontrolować bezpieczeństwo chodników, jeśli wiecie, co mam na myśli, ech…).

mokotowska - homelikeilike.com

Do starych przedwojennych kamienic przylegają nowoczesne bryły współczesnych budynków tworząc łagodną, piękną kompozycję architektoniczną.

mokotowska - warszawa - www.homelikeilike.com

Mniej więcej na wysokości kamienic z poniższego zdjęcia, pod numerem 46 znajduje się wejście do showroomu MIALIVING (lokal 11) – zachwycającej krainy najpiękniejszych poduszek!

mokotowska warszawa

Prawdopodobnie te poduszki znacie już doskonale, lub chociaż widzieliście je gdzieś, przelotem, przeglądając kolejne kampanie na Westwing.

mialiving poduszki

mialiving pillows - homelikeilike.com

mialiving poduszki dekoracyjne

 

mialiving collection

mialiving showroom

Przydałyby się jakieś werble. Spójrzcie, czyż nie są cudowne? Do zakochania! Tkanina ułożona na konsoli firmy Ideeën to mięsisty, doskonałej jakości żakard. Nie mogę go zapomnieć!

mialiving Ideeën

Możliwe, że męczy was pytanie: ale dlaczego takie ceny. Postaram się wam pokazać tkaniny. To nie są lekkie drukowane płótna. To zwarte, mocno tkane sukna, często wzbogacane specjalną apreturą chroniącą przed zabrudzeniami. W składzie dominuje bawełna, nierzadko z dodatkiem wiskozy, która nadaje poduszkom subtelnego połysku. Żakardy z tak wyszukanymi deseniami to wciąż rzadkość na naszym rynku, z kolei desenie drukowane są oferowane na bazach z tkanin o wysokiej gramaturze (inaczej mówiąc grubych i mocnych). Jakość wykończenia stoi na najwyższym poziomie. Suwaki są wszyte tak dokładnie, że trzeba dobrze się przyjrzeć, aby je znaleźć. Te wszystkie detale decydują o wyjątkowości oferty MIALIVING. Pamiętacie mój wpis o poduszkach dekoracyjnych, w którym porównywałam je do perfum? Tu mamy do czynienia z prawdziwym fragrance!

mialiving tkaniny

MILALIVING powstała z pragnieniem przeniesienia na polski rynek amerykańskiej stylistyki, jednak, ku zaskoczeniu samej właścicielki – Marty Goldyn – poduszki z Mokotowskiej 46/11 doskonale prezentują się we wnętrzach w przeróżnych stylach. Jeśli sądzicie, że są słodkie i kobiece, spójrzcie na poniższe zdięcie, wypełnione stonowaną kolorystyką, wręcz gabinetową.

mialiving marta goldyn

To kolejna niezwykła zaleta MIALIVING – elastyczna wszechstronność pomimo tak mocnej specjalizacji!

Wpadłam do tego showroomu z postanowieniem, że zatrzymam się w nim na godzinkę. Wyszłam z trudem po dwóch i pół.

oferta mialiving poduszki i pufy

mialiving colors

Droga powrotna do domu. Jeszcze chwilka, by spojrzeć na Mokotowską.

Zaułek Piękna, nazywany również Deloitte House – biurowiec wznoszący się u zbiegu ulic Mokotowskiej, Kruczej i Pięknej – ożywa na tle błękitnego nieba. Wtedy bez wątpienia staje się klejnotem Śródmieścia. Wygląda po prostu jak gigantyczny akwamaryn.

Deloitte House zaułek piękna

Spróbujcie kiedyś przystanąć, usiąść na ławeczce na Skwerze Batalionu AK “Ruczaj”. Jest na co patrzeć. Taką Warszawę lubię. Nawet bardzo.

mokotowska Skwer Batalionu AK Ruczaj

Kamienica na Mokotowskiej


Zdjęcia oznaczone moim logo zostały wykonane przeze mnie i wraz z publikowanymi przeze mnie tekstami są chronione prawami autorskimi.

– Jest mi miło, że czytasz mojego bloga.

Zaproś swoich znajomych, lubię gości! –

Zapisz