Metamorfoza, czyli Weronika rozjaśnia dom

Lubicie metamorfozy? Ja lubię bardzo! Nie tylko u siebie, ale i u innych. Lubię obserwować, jak wnętrze… z problemami nabiera nowego wyglądu, jak wkracza do niego harmonia i ład optyczny. Metamorfoza domu Weroniki trwa, ale zmiany są już bardzo zauważalne i niezwykle efektowne. W ramach inspiracji chciałam wam dzisiaj pokazać, jak zmieniła się u niej jedna ze ścian. Wystarczyło parę prostych zabiegów, by ją optycznie powiększyć, rozjaśnić i przygotować świetne tło dla nowych aranżacji.

Uważam, że metamorfozy nie tylko sprawiają tajemną przyjemność oglądającemu (umiecie napisać, skąd ta przyjemność się bierze?), ale również niezwykle inspirują. Przyglądacie się zmianom w czyimś domu i nagle dopada was myśl: przecież coś podobnego można by zrobić i u mnie, a wtedy ten pokój…

Weronika skarżyła się na zbyt mroczne wnętrze – czarne tapicerowane meble, ciemny stary stolik (piękny, ale na tle ciemnej tapicerki zupełnie stracił swój urok) i pocięte optycznie ściany, między innymi za sprawą kuchennej zabudowy w czarnym kolorze. Od strony salonu meble kuchenne odznaczały cię czarną, prostokątną plamą, a Weronika marzyła o wnętrzu w amerykańskim stylu. Zaproponowałam jej, żeby (nie ingerując w resztę mebli kuchennych), pomalowała na biało tylko bok wychodzący na salon.

metamorfoza before - homelikeilike.com

Weronika chciała rozjaśnić swoje mieszkanie

Metamorfoza before - homelikeilike.com

Zaproponowałam, żeby pomalowała bok zabudowy kuchennej od strony salonu

Realizacja była prosta. Trochę białej farby, wałek i nagle okazało się, że w mieszkaniu pojawiło się szerokie jasne tło dla nowego mebla, oczywiście w białym kolorze! Ponieważ, zgodnie z decyzją, dodatki miały być wyszukane, a także, kiedy to konieczne, raczej z wyższej półki, Weronika postawiła na meble low budget, czyli z IKEA. Komoda Hemnes okazała się być bardzo dobrym wyborem. Spójrzcie, jaka metamorfoza!

Metamorfoza after - homelikeilike.com

W ten sposób powiększyła optycznie ścianę i uzyskała szerokie tło do nowej aranżacji. Podstawą stała się komoda Hemnes z IKEA

Kolejnym bardzo dobrym wyborem i zakupem Weroniki była para okazałych lamp firmy Safavieh, o której wam już kiedyś pisałam TUTAJ – w myśl zasady: meble low budget i wyszukane dodatki.

metamorfoza after - homelikeilike.com

Powstaje nowe miejsce w salonie. Co dalej?

Lampy prezentują się wspaniale! Właścicielka mieszkania zastanawia się, co dalej z aranżacją komody. W jakim kierunku powinna pójść metamorfoza? Nadrzędnym celem jest utrzymanie efektu rozjaśnienia. Pozostaje pytanie: co nad komodą i co na niej? Lustro? Obraz? Jakie drobne elementy dekoracyjne? Przeszukałam ofertę zaprzyjaźnionych sklepów i wybrałam parę propozycji, grupując je tematycznie.

aranżacja komody - homelikeilike.com

Propozycja nr 1 to Hamptons: 1 – lustro Sweet Living Home; 2 – świecznik i sznurkowa świeca Sweet Living Home, 3 – ginger jar Sweet Living Home; 4 – Koralowiec Mint Grey, 5 – Sztuczne liście monstery Sweet Living Home

aranżacja komody - homelikeilike.com

Druga propozycja to stonowane Classic z przewagą bieli: 1 – lustro Modern Classic Home; 2 – Świeca zapachowa Mint Grey; 3 – Sztuczne białe hortensje Mint Grey; 4 i 5 – szkatułki na biżuterię Mint Grey

aranżacja komody w stylu cozy - homelikeilike.com

Trzecia propozycja to bardzo kobiece Cozy podkreślone złotem i różnymi odcieniami różu: 1 – obraz Ivy Białopiotrowicz Mint Grey; 2 – Dyfuzor Max Benjamin Sweet Living Home; 3 i 4 – porcelanowe gołębie Modern Classic Home; 5 i 6 – sztuczne kwiaty Mint Grey; 7 – ramka na zdjęcie Mint Grey.

Pomożecie Weronice podjąć wybór? W którym kierunku powinna iść waszym zdaniem?


 

Zdjęcia oznaczone moim logo zostały wykonane przeze mnie i wraz z publikowanymi przeze mnie tekstami są chronione prawami autorskimi.

– Jest mi miło, że czytasz mojego bloga.

Zaproś swoich znajomych, lubię gości! –

Zapisz

Zapisz