Liebster Blog Award – odrabiam zaległości

To wspaniałe uczucie, gdy na innym blogu mój pojawia się jako wyróżniony, jako jeden z najlepszych. Ostatnio zdarzyło mi się to aż dwa razy w ramach Liebster Blog Award. Już dawno powinnam była zrobić wpis w odpowiedzi na wyzwanie i w końcu to robię. Dzisiaj moich 11 ulubionych blogów.

Chciałam serdecznie podziękować za to przesympatyczne wyróżnienie blogowi Odrobina Raju oraz Ewie Hes.       jeden1Pierwsza nominowała mnie Ewa Hes z bloga EwaHes.Hess-Designers na który trafiłam kiedyś… sama nie pamiętam, jakimi ścieżkami, ale wiem, że urzekły mnie jej własnoręczne akwarele, które otwierają każdy z wpisów. Doskonale przedstawiła również złożony proces produkcji chust Hermesa, polecam wam gorąco lekturę choćby tego posta, ponieważ jest bardzo wartościowym uzupełnieniem do mojego dawnego wpisu o chustach Hermesa w ramach. Zresztą, uwagi warta jest cała treść bloga Ewy, gdzie znajdziecie masę świetnie podanych informacji na temat tkanin i deseni. Piszę wam to ja, wielka miłośniczka szlachetnych tkanin.

Tak oto poznaliście pierwszy blog z mojej Wielkiej Jedenastki.

Wbrew pozorom czytam niewiele blogów. Odwiedzam sporo, ale naprawdę nielicznym udało się zdobyć we mnie stałego czytelnika. Czy jestem wybredna? Hm… pod jednym względem na pewno tak. Nie potrafię czytać blogów pisanych słabą polszczyzną. Nic na to nie poradzę. O ile śpiewać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej, o tyle pisać wcale nie musi każdy.

jeden2Autorką, którą ogromnie cenię za doskonały warsztat pisarski jest Kinga. Jej blog Zaparzę ci herbatę gromadzi coraz większą liczbę czytelników. Nic dziwnego, Kinga jest sympatyczna, bezpretensjonalna i nie zaczyna wpisów od: sama nie wiem, o czym by tu dzisiaj napisać. Wie, co pisze i umie to robić.

jeden3W zabieganiu, natłoku obowiązków czytam tylko te blogi, które pod każdym względem są warte uwagi. Muszę w nich znajdować wartościową wiedzę i piękne obrazki. Taki jest blog Adrianny Zielińskiej Alabasterfox. Alabaster – kolor prześwietlonej jasnej szarości przenika wszystkie jej zdjęcia. Uwielbiam oglądać jej obrazki! Lubię ją również czytać. Wiadomo, wrocławska szkoła!

jeden4Oczywiście podążając za moim własnym hobby najczęściej zaglądam do blogów wnętrzarskich. Tu was nie zaskoczę, tak, moim ulubionym blogiem wnętrzarskim jest homecreations.pl Magdy Z. To w ogóle pierwszy blog, jaki zaczęłam czytać, a ponieważ wpisy na nim ukazują się dość rzadko, do każdego nowego lecę jak szalona.

jeden5Podobnie ma się rzecz z blogiem Ven Someplacenice. Bardzo ją lubię za jej styl, niepowtarzalny, charakterystyczny. Czytaliście ją kiedyś? Nie dość, że dzieli się cennymi informacjami, to jeszcze ilustruje je zdjęciami robionymi z tzw. venuskowej perspektywy. Czytelnik przed ekranem wyświetlającym wpis na blogu Ven ma zapewnioną doskonałą gimnastykę szyi. Chcieliście kiedyś pokręcić głową jak ptaszek przyglądający się światu? Lećcie na Someplacenice, macie to jak w banku!jeden6Zanim zaczęłam czytać bloga Magdy Z., odwiedzałam już regularnie jedno blogerskie miejsce i to jest mój pierwszy, najpierwszy blog, jaki śledzę. Jego autorką też jest Magda i ostrzegam was, jeśli raz zobaczycie jej zdjęcia, nie będziecie już mogli nigdy o nich zapomnieć. MagdaTruderung to blog do oglądania i całkowitego zakochania się w pięknie najprostszym, najczystszym, najwspanialszym.jeden7Kasia Gal to polska projektantka wnętrz, której wyważony styl i opinie bardzo sobie cenię. Jej blog Home Glamour Now to wizytówka i uzupełnienie jej działalności projektowej. To także jeden z pierwszych blogów wnętrzarskich, które zaczęłam odwiedzać. Polecam!

jeden8Czas na najbardziej kolorowy blog w mojej bibliotece. Marta prowadzi SimplyMyStyle i przełamuje wnętrzarskie stereotypy. Sięga po twórców, o których przeciętny czytelnik nie wie nic. Przeciera szarzyznę kolorową gąbką marzeń, co poniedziałek prezentuje eleganckie zestawienia blue and white, ale na jej stronach nigdy nie brakuje elektryzującego różu i złota. Ja poszerzam u niej moje wnętrzarskie horyzonty.

jeden9Primo Cappuccino to mój ulubiony italofilski blog. Prowadzi go Ania, z zawodu pilot wycieczek. Pokazuje Włochy z sentymentem typowym dla każdego, kto dał się uwieść urokowi tego kraju. Przy okazji zamieszcza mnóstwo praktycznych informacji i ciekawostek.

jeden10O tym, że skreślenie też może być treścią, przekonacie się na szalonych stronach Kaszmirowego Domu. Bardzo lubię sposób, w jaki jego autorka, Kaszmirowa, przekomarza się z czytelnikami. Ma lekkie pióro, jakby pijane i strasznie mi się ten jej zabieg podoba. Do tego robi bardzo ładne zdjęcia w swoich klimatycznych wnętrzach.

jeden11Na koniec moje ostatnie odkrycie. Wszyscy, którzy mają pod powiekami american dream powinni poznać blog Dolina Krzemowa. Jego autorka, Karolina, mieszka w Kalifornii, pracuje dla Facebooka i pięknie opisuje życie za oceanem. Świetna dawka interesujących informacji przekazanych w lekkim, przyjemnym stylu.

* * *

Jedenastu pytań ani odpowiedzi nie będzie, umarlibyście z nudów. Dlatego w trosce o wasze zdrowie i długowieczność kończę teraz ten wpis. To, co najważniejsze, zostało tu już napisane.


Numeracja ma charakter jedynie orientacyjny, nie jest to stopniowanie sympatii czy oceny.


– Jest mi miło, że czytasz mojego bloga.

Zaproś swoich znajomych, lubię gości! –