Lauder z Hamptons

Kiedy parę tygodni temu pisałam o kosmetykach Estee Lauder, obiecałam, że wrócę do tematu zamykając go klamrą z tym, co lubię najbardziej – wnętrzami i stylem hamptons. Połączenie tych trzech topików nie jest wcale takie trudne, wystarczy wycelować obiektyw w Aerin Lauder – wnuczkę słynnej Estee.

Wikipedia pisze o niej po prostu – amerykańska bizneswoman. Aerin kontynuuje dzisiaj dzieło swojej babki, zaznaczając jednak wyraźnie swój indywidualny styl, dlatego znana jest nie tylko jako wnuczka słynnej babki, ale jako ciesząca się ogromną popularnością stylesetterka. Pośród wielu jej apartamentów i domów mnie interesuje najbardziej jej posiadłość w… East Hampton.

Wchodzimy??

Elewację tworzą charakterystyczne białe panele zewnętrzne.

Aerin to dynamiczna, elegancka kobieta.

Hall to klasyk podkreślony dwoma żelaznymi dodatkami w stylu hamptons – biało-niebieską ceramiką i zielonymi liśćmi palmy.

Strefa dzienna tonie w bieli. Mamy brązowo-złotą wiklinę, biało-niebieską ceramikę i to, co wyróżnia AERIN i odróżnia ją od stonowanych jednobarwnych zestawień jej babki – desenie kwiatowe. Zwróćcie uwagę, są obecne w jej domu i na opakowaniach jej kosmetyków.

Kuchnia ma typowo nieformalny charakter – podkreślają go bambusowe ramy krzeseł i pastelowe kolory.

Nie wiem, które lampy ma teraz, które miała wcześniej, ale te z mosiężnymi opaskami podobają mi się dużo bardziej!

Właścicielka wspaniałej kolekcji biało-niebieskiej ceramiki (dom w stylu hamptons par excellence!)

Aerin jako stylesetterka nie posługuje się ślepo szablonami, lecz interpretuje styl swoją własną wrażliwością, dlatego na przykład jej łazienka ma ściany w kolorze bladej lawendy, a lustro jest dużo bardziej ozdobne niż w typowym domu na Long Island.

Zalana słońcem część dzienna to czyste hamptons, ale kwiatowe desenie na tkaninach to cała Aerin.

Przez przepiękne przeszklone drzwi typu francuskiego (french door) do domu wchodzi zieleń wspaniałego ogrodu.

Projekt ogrodu jest typowy dla stylu hamptons – uporządkowane geometryczne nasadzenia, przycięte rygorystycznie żywopłoty, monochromatyczna zieleń, a jedynymi akcentami kolorystycznymi są nierozłączne z hamptons – hortensje.

Wszystkie formy ceramiki hamptonowskiego must have: stołki ogrodowe, wazy, biało-niebieskie desenie.

Wspaniała ceramika! Cóż więcej potrzeba na takim tarasie?!

Aerin Lauder oferuje w sprzedaży nie tylko kosmetyki. W swoim sklepie Southampton proponuje akcesoria do wyposażenia domu i drobne meble.

Jak ją oceniacie? Wyżej niż kosmetyki jej babki? Co sądzicie o jej interpretacji stylu hamptons?

Źródło zdjęć: www.pinterest.com


– Jest mi miło, że czytasz mojego bloga.

Zaproś swoich znajomych, lubię gości! –