Lato pod palmami – rośliny w stylu Hamptons

Liście palmy w domach w stylu hamptons wnoszą kroplę zieleni, mnie kojarzą się z ciepłem, relaksem i optymizmem. Umieszczone jakby od niechcenia w wazonie wypełniają pomieszczenie aurą egzotycznych miejsc.

Postanowiłam wam opowiedzieć o zielonych akcentach w stylu hamptons. Ten temat, jak do tej pory, sprawił mi najwięcej trudności, nie umiałam go ujarzmić. Chciałam zmieścić całość w jednym wpisie, ale bez powodzenia. Zastanawiałam się czy zacząć od ogólnej prezentacji, czy od konkretnych przykładów. Trudno było mi się zdecydować. W końcu uznałam, że nikt mnie nie goni, nikt was nie goni, a liście nie zając i nie uciekną. Dlatego dzisiaj zapraszam was na dużą dawkę gorących inspiracji i już teraz obiecuję, że kolejny wpis będzie praktycznym rozwinięciem tego tematu.

Rozumiem, że wśród nas może znaleźć się wielu przeciwników palm w doniczkach, choćby dlatego że są wymagające i w utrzymaniu, i w aranżacji, ale ja mam na myśli cięte egzotyczne liście ustawione w wazonach jak kwiaty. Tego typu dodatki to atrybut nadmorskiego ciepła i relaksu. Jeśli w tym roku nie jest wam dany odpoczynek pod palmami, może pewną rekompensatą mogłyby być aranżacje z egzotycznymi liśćmi?

Przeglądając inspiracje w internecie stwierdzam, że bez względu na to, w jakim pomieszczeniu są umieszczone, prezentują się idealnie! Oceńcie sami, może warto przełamać utarte wzorce i wstawić do wazonów w miejsce kwiatów pędy egzotycznych roślin?

W hallu na konsoli

{ prawdziwie gorące powitanie }

Ralph Lauren – uwielbiam!

W kuchni i jadalni

{ zachwycają mnie }

Nie do wiary! Polskie wnętrze! Mistrzowska aranżacja! Autorką mieszkania jest Marta Sikorska z pracowni Sikorska&Architekci

W salonie

{ to jest dopiero relaks! }

{ doskonale sprawdzają się jako zielony akcent w nowoczesnych wnętrzach }

W łazience

{ egzotyczna kąpiel }

 

W sypialni

{ świeża alternatywa dla klasycznych bukiecików na stolikach nocnych }

{ Uwaga! Są idealnym towarzystwem dla biało-niebieskiej ceramiki! }

Nie wiem, dlaczego tak długo zwlekałam z wdrożeniem tej idei w życie. Chyba czekałam na lato. Lato jest – są egzotyczne liście w moim domu! Czekajcie na kolejny wpis, żeby sprawdzić, co z tego wyszło.


źródło zdjęć: Pinterest, Sikorska&Kiryłowicz Architekci


– Jest mi miło, że czytasz mojego bloga.

Zaproś swoich znajomych, lubię gości! –