Kuchnia marzeń – metamorfoza autorstwa Sue de Chiara

Bohaterką dzisiejszego wpisu jest kuchnia marzeń – biała, przestronna i amerykańska. Jej właścicielką jest Sue de Chiara, autorka bloga The Zhush. Ilekroć na Instagramie pojawia się nowy kadr z tego wnętrza, czuję ciepły uścisk w sercu.

Sue de Chiara, autorka bloga The Zhush urodziła się i wychowała w Nowym Yorku, ale od niedawna mieszka w Connecticut, gdzie urządziła jedną z najpiękniejszych kuchni, jakie widziałam w internecie! Sue de Chiara to także właścicielka sklepu internetowego zafascynowana światem urządzania wnętrz. Jeśli jeszcze jej nie znacie, jestem niemal pewna, że od teraz będziecie stałymi bywalcami na jej social mediach.

Niedawno napisałam do niej z pytaniem, czy mogłabym pokazać u siebie kilka zdjęć z jej zachwycającymi wnętrzami. Zgodziła się i tak oto dzisiaj zabieram was do domu 100% Made in USA. Bohaterką tego wpisu jest kuchnia marzeń.

Kuchnia powstała w wyniku błyskawicznej metamorfozy. Prace zajęły zaledwie kilka tygodni, a zmiany są niesamowite, co więcej, efekt końcowy totalnie fascynujący!

Cóż tu dużo pisać. Obrazy mówią same za siebie. Spójrzcie, jak pomieszczenie wyglądało przed zmianami i odkrywajcie urocze zakamarki nowej kuchni, zatopionej w bieli, subtelnie połyskującej złotem, ożywionej biało-niebieską ceramiką. Jest idealna! Jest piękna! Czyż nie jest to kuchnia marzeń?

the zhush kithen before

Kuchnia BEFORE – Zdjęcie pochodzi z bloga The Zhush

The Zhush Ktchen before

Kuchnia przed zmianami – Zdjęcie pochodzi z bloga The Zhush

The Zhush - kuchnia marzeń

A oto kuchnia w nowej odsłonie. Nie mam słów! – Zdjęcie pochodzi z bloga The Zhush

Warto zwrócić uwagę na to, że bez jakichkolwiek obaw połączono tu AGD w kolorze stali z wyszukanymi złotymi dodatkami, niklowanymi lampami i stalowymi nogami hockerów. Mamy tu kolejny, czytelny,  w pełni przekonujący dowód na to, że ślepa zasada wierności jednemu kolorowi metalu to totalny zabobon.

Kitchen The Zhush

Uwielbiam te złote uchwyty i subtelne proporcje, w jakich do całości dodano biało-niebieską ceramikę – Zdjęcie pochodzi z bloga The Zhush

Między blatem a wiszącymi szafkami Sue umieściła białą glazurę ze wzorem jodełki.

The Zhush - white mosaic tiles

Biała glazura ze wzorem chevron – Zdjęcie pochodzi z bloga The Zhush

Zhush - white kitchen

Kredens z wyeksponowaną kolekcją biało-niebieskiej ceramiki to mój ideał! – Zdjęcie pochodzi z profilu na Instagramie Zhush

Zhush - white kitchen

Wspaniała wyspa z marmurowym blatem, w tle okna z bogatą białą stolarką. Tak pięknie! – Zdjęcie pochodzi z profilu na Instagramie Zhush

Zhush - kitchen

Czysta, czytelna i słodka aranżacja kuchni – Zdjęcie pochodzi z profilu na Instagramie Zhush

Jeszcze parę lat temu wykonanie tego typu wnętrza u nas, w Polsce, byłoby szalonym przedsięwzięciem, niczym wyprawa z motyką na słońce. Dzisiaj jest już dużo lepiej. Mamy świetne firmy wykonujące meble na miarę. Sklepy z dekoracjami i wyposażeniem wnętrz wypełniły się bardzo ciekawymi propozycjami oświetlenia, dodatków. Coraz powszechniej stosuje się marmur lub jego naturalne zamienniki (np. biały granit lub ceramiczne płyty). Płytki z motywem jodełki czy marokańskiej arabeski także są już dostępne od ręki. Zauważcie, że amerykańskie wnętrza nie istnieją bez starych, antycznych bibelotów (u Sue de Chiara są to na przykład mosiężne naczynia). Zaczęły się wakacje i jak zwykle gorąco was namawiam na buszowanie po targach staroci, znajdziecie tam i złote bibeloty, i biało-niebieską ceramikę.

No… komu się marzy taka kuchnia?

* * *

Dziękuję Sue de Chiara za użyczenie zdjęć z jej wspaniałego domu!


 Jest mi miło, że czytasz mojego bloga.

Zaproś swoich znajomych, lubię gości! –

Zapisz

Zapisz

Zapisz