Jak zaaranżować biurko, czyli ładnie i praktycznie

Jak zaaranżować biurko, aby gwarantowało wszelką wygodę i spełniało wszystkie praktyczne aspekty, ściśle związane z tym meblem, a jednocześnie było estetyczne i cieszyło oko.

Bez wątpienia istotna jest wielkość blatu. Czasami, ograniczeni wolnym miejscem w mieszkaniu, wybieramy biurka z małymi blatami, jednakże aby mówić o funkcjonalnym meblu, biurko powinno mieć blat o wymiarach co najmniej 120 x 60 cm (czyli tyle, co klasyczne łóżeczko niemowlęce – nie wiem, czy ta zbieżność to przypadek…).

W przypadku biurka świerkowego Margot, które spełnia ten wymóg, bo jego blat ma wymiary 120 x 60 cm, dodatkową powierzchnię do pracy zyskuje się dzięki wsuwanej pod blat półce na laptopa. W ten sposób blat można wykorzystać jako miejsce na dokumenty, ale także na kilka elementów dekoracyjnych, które jednocześnie mogą również pełnić funkcję praktyczną, jak chociażby pudełko-segregator na drobne przedmioty biurowe.

Ciągle nie znalazłam idealnej lampy. Ta, którą ustawiłam na moim biurku, wcześniej służyła mi jako lampka nocna. Na razie sprawdza się w nowej roli.

Nie umiem sobie wyobrazić domu bez kwiatów, dlatego stoją obok pojemnika na przybory do pisania, na ozdobnej niewielkiej tacy.

W szufladach trzymam ciągle różne pamiątki i przydasie i, mimo że przy okazji pojawienia się nowego biurka zrobiłam zdecydowane czystki, wciąż mam dużo drobiazgów, z którymi trudno mi się rozstać, jedynie ze względów sentymentalnych.

Moje poprzednie, ciężkie, gomułkowskie biurko w kolorze palisandra, sprawiało że cała sypialnia wyglądała ponuro. Teraz, zestawienie bieli z jasną szarością (firma Seart daje możliwość dowolnego zestawienia kolorów korpusu i blatu biurka) bardzo mocno rozjaśniło mi wnętrze. Koncepcja nowej aranżacji sypialni ciągle się u mnie krystalizuje. Nadal, na bazie bieli gra zestawienie szaro-błękitnej zieleni z różowo-koralowymi akcentami, ale zamierzam tę kolorystykę nico wyciszyć.

Szukając odpowiedzi na pytanie o to, jak zaaranżować biurko, warto również pamiętać o tym, co nad nim. Zazwyczaj nad biurkiem wieszamy półki z książkami. Ja osobiście uważam takie rozwiązanie za niewygodne, ponieważ trudno się sięga przez blat po przedmioty ustawione na górze. Wolę ciekawą grafikę, obraz. Tymczasowo u mnie zawisła znana wam dobrze gorgonia, ale myślę, że docelowo powinno się tu znaleźć coś jeszcze innego. Co takiego? Jeszcze nie wiem, czekam na natchnienie.

Zwracacie uwagę na estetyczną stronę aranżacji biurka, czy poprzestajecie tylko na jego czystej funkcjonalności? Czego nie może zabraknąć na waszych biurkach?

Zostawiam was z kilkoma kadrami i najnowszym wideo i czekam na to, że i wy czymś tutaj się ze mną podzielicie (nic nie sprawia mi takiej radości, jak wasze komentarze!)

jak zaaranżować biurko - homelikeilike.com

Lampa pełniła wcześniej funkcję lampki nocnej, teraz sprawdza się całkiem nieźle jako oświetlenie biurka

jak zaaranżować biurko - homelikeilike.com

Dzięki wsuwanej pod blat półce na laptop, mam większą powiększę blatu do dyspozycji. Oprócz dokumentów mieszczę tu dodatkowe przybory, kwiaty, filiżankę z kawą…

jak zaaranżować biurko - homelikeilike.com

Nie wyobrażam sobie domu bez kwiatów…

jak zaaranżować biurko - homelikeilike.com

Pudełko do dodatkowe miejsce do przechowywania przyborów biurowych

jak zaaranżować biurko - homelikeilike.com

Biały mebel z blatem w kolorze jasnej szarości Elephant Brushed mocno rozjaśnił mi całą sypialnię.

 

JAK ZAARANŻOWAĆ BIURKO

 


Zdjęcia oznaczone moim logo zostały wykonane przeze mnie i wraz z publikowanymi przeze mnie tekstami są chronione prawami autorskimi.

– Jest mi miło, że czytasz mojego bloga.

Zaproś swoich znajomych, lubię gości! –