Idealne Boże Narodzenie – Teoria i praktyka

W zeszłym tygodniu napisałam wam o świętach blue and white i że choć uwielbiam to zestawienie kolorystyczne, nie zdecyduję się na taką aranżację, nie dlatego, że wydaje mi się mało świąteczna, ale dlatego, iż jest moim zdaniem przekombinowana. Jak zatem powinno moim zdaniem wyglądać idealne Boże Narodzenie (w warstwie dekoracyjnej, oczywiście)? Oto 5 składników.

1. Biel

Święta muszą być białe, po prostu. Śnieg najpiękniej wygląda właśnie między 24 grudnia a 1 stycznia. Potem, jak dla mnie, mogłoby go nie być (poza górami). Za to bezwzględnie potrzebuję bieli w domu. Po pierwsze białe ozdoby i białe obrusy.

 

2. Kwiaty

To w pewnym sensie kontynuacja punktu pierwszego. Tak! Białe kwiaty na idealne Boże Narodzenie. I wcale nie myślę o gwieździe betlejemskiej! Mam na myśli bielusieńkie, delikatne białe kwiaty: po pierwsze AMARYLISY, po drugie CYKLAMENY i po trzecie HORTENSJE. Nie macie przekonania? A ja nie mogę się już doczekać, kiedy złożę w mojej kwiaciarni zamówienie na te cuda i przyniosę je do domu!

 

3. Mercury glass

(chłopskie srebro)

Najłatwiej spotkać je w starych bombkach. I tylko w tym wariancie jest obecne w moim domu, a w sumie… szkoda. W internecie można znaleźć wiele opisów, jak samemu zrobić w domu “chłopskie srebro”. Może się skuszę? A może wy już je sami robiliście?

 

4. Zwierzaki XXL

Przepraszam, nic na to nie poradzę, marzy mi się duży zajączek pod drzewkiem i koziołek przed głównym wejściem. Nawet jeśli może to trącić kiczem, mnie te figurki extra large całkowicie rozbrajają!

 

5. Srebro

Przy czym nie tyle srebrne ozdoby, co srebrne naczynia. Uwielbiam je z bielą tkanin, serwetek, obrusów. Lekko zaśniedziałe, ale nie zupełnie stare.

* * *

W taki właśnie sposób starałam się zaaranżować święta u siebie w zeszłym roku i dwa lata temu. Zostawiam wam kilka zdjęć. Zobaczcie, jak udało mi się przełożyć w praktyce moje teoretyczne wyobrażenia o idealnym Bożym Narodzeniu. W tym roku mam zamiar kontynuować tę stylistykę, chociaż – jak już wiecie – pojawią się drobne akcenciki blue and white.

idealne boże narodzenie - homelikeilike.com

To trzech kolędników, których uszyła dla mnie na zamówienie Diana Art.

idealne boże narodzenie - homelikeilike.com

Było biało, srebrno, były kwiaty.

white christmas - homelikeilike.com

Oparcia krzeseł ozdobiłam dzwoneczkami.

Delft decorations for christmas - homelikeilike.com

Były też drobne biało-niebieskie akcenty.

white amarylis for christmas

white christmas

Tak, była też choinka!

white and silver for christmas

Jeszcze raz biały amarylis.

christmas table

I biało na stole.

Mówiąc szczerze… jestem już całkowicie w trybie świątecznym!


Źródło zdjęć nieoznaczonych: Pinterest

Zdjęcia oznaczone moim logo zostały wykonane przeze mnie i wraz z publikowanymi przeze mnie tekstami są chronione prawami autorskimi.

– Jest mi miło, że czytasz mojego bloga.

Zaproś swoich znajomych, lubię gości! –