Her name is Hampton, Alexa Hampton

Jeśli wieczorami przeszukujecie internety, wrzucacie kolejne słowa kluczowe, zanim napiszecie: Hampton, poprzedźcie je imieniem Alexa. Alexa Hampton, córka wielkiego Marka Hamptona (o nim wkrótce), projektantka i dekoratorka. Co za nazwisko!

Szykując kolejne tematy, publikując nowe wpisy, myślę o tym, jak pomóc wam w poszukiwaniu nowych inspiracji, w poszerzaniu wiedzy na temat stylów i sposobów urządzania wnętrz. Nie jestem w stanie i raczej nie dążę do tego, żeby objąć wszystkie style. Od początku jasne jest chyba, że znajdziecie tutaj to, co mi się podoba. Mam nadzieję, że korzystacie z tych moich podpowiedzi. I tu też muszę podkreślić, że nie oczekuję, że będziecie wszystko łykać bez zastrzeżeń. Wybierajcie to, co do was przemawia. Może spodobają się wam projekty Alexy Hampton i to, co wychodzi ze znakiem Mark Hampton LLC.

alexa hampton

Alexa Hampton

Alexa Hampton

Mark Hampton LLC

Mark Hampton LLC

MHLLC Kitchen

MHLLC Bath

Alexa Hampton jest obecnie właścicielką powstałej w 1976 roku firmy Mark Hampton LLC.

Alexa Hampton

Projektantka, dekoratorka wnętrz, przejęła zarządzanie firmą po śmierci swojego słynnego ojca, nazywanego ikoną amerykańskiego designu. Wykonuje projekty dla prywatnych klientów, hoteli oraz dla sieci sprzedaży, takich jak na przykład Hickory Chair czy Kravet. Wypuściła na rynek swoją linię tekstyliów domowych (pościel, ręczniki, zasłony).

alexa-hamptons-projects

Są to rzeczy utrzymane w stylu klasycznym i eklektycznym, będące kontynuacją tego, co robił jej ojciec, naturalnie odświeżone współczesnymi trendami, w związku z czym dużo lżejsze niż projekty firmowane imieniem Marka Hamptona. Do tego wpisu wybrałam najbardziej rozświetlone projekty (zgodnie z moim nieprzemijającym wciąż nastrojem), lecz wśród realizacji MHLCC znajdziecie bardzo dużo bardziej nobliwych wnętrz, bogatych, nasyconych typowo klasycznym stylem, z odwołaniami do minionych wieków. Tak na przykład wygląda biuro Alexy Hampton

A oto efekt renowacji hotelu na Manhattanie

To z kolei realizacja projektu apartamentu w Nowym Jorku

Alexa Hampton

Alexa Hampton opracowuje całe kolekcje będące kompletną propozycją – od mebli, poprzez tkaniny, aż po taśmy wykończeniowe. Była wyróżniana zaszczytnymi tytułami przez największe czasopisma wnętrzarskie – Architectural Digest, House Beautiful i Elle Decor.

Jest autorką dwóch wartych uwagi pozycji:  The Language of Interior Design

Alexa Hampton: The Language of Interior Designoraz Decorating in detail.

Alexa Hampton Decorating in Detail

Czujecie się zainspirowani?

* * *

Zdjęcia pochodzą ze strony Mark Hampton oraz z zasobów Alexy Hampton z Pinterest


Zdjęcia oznaczone moim logo zostały wykonane przeze mnie i wraz z publikowanymi przeze mnie tekstami są chronione prawami autorskimi.

– Jest mi miło, że czytasz mojego bloga.

Zaproś swoich znajomych, lubię gości! –