Elegancka kawalerka – plany i postępy

Elegancka kawalerka, być może się domyślacie, to miejsce, w którym powstaje mała łazienka, dobrze wam już znana. Kto wpada do mnie na Insta Stories, ten wie, co mniej więcej już pojawiło się w czterech ścianach mojego projektu. Dla tych, którzy jednak na Instagramie nie bywają, a lubią zmiany od szarych ścian po gotową realizację, przygotowałam małą aktualizację.

Przede wszystkim, co nowego w łazience, ponieważ od tego pomieszczenia zaczęłam prace wykończeniowe i tu finał zdaje się być najbliżej, chociaż nigdy nie może być tak, jak się planowało… Właśnie dzisiaj dostałam telefon od wykonawcy, że trzeba skuć fragment mozaiki przesunąć baterię nad wanną. Ech…

Żałuję, że nie mam zdjęć aktualnego stanu, będą jutro, ponieważ dzisiaj po południu zawisł biały montaż! Jak wyszło, zobaczę dopiero jutro, czyli pewnie wtedy, gdy będziecie czytać ten wpis (więc koniecznie zaglądajcie na Insta Stories). Tymczasem opowiem wam, czego możecie się spodziewać.

W ostatnim wpisie o łazience pokazywałam wam położoną już glazurę – gres wielkoformatowy i mozaikę z tej samej serii włoskiej firmy Rex z grupy Florim (kupione na Bartyckiej w firmie DBM J.Sroczyński). Brakowało jeszcze luster, które miały zawisnąć nad umywalką i na przeciwnej ścianie, za WC kompaktem. Właśnie mi się przypomniało, jaka burzliwa dyskusja odbyła się pod zdjęciem toalety na poddaszu u Pawła Puszczyńskiego

Lustra w łazience budzą wiele emocji. Jeśli chodzi o mnie, jestem zachwycona! Uzyskałam efekt spotęgowanej w nieskończoność głębi (lubię ten milion odbić). Jak zawsze, w przypadku luster, przestrzeń uległa powiększeniu, co w przypadku tak małego pomieszczenia (łazienka ma tylko 2,80m2) ma wielkie znaczenie. Na zdjęciach jeszcze bez białego montażu i bez oświetlenia, chociaż wiem, że kinkiety już są zamontowane! (zaglądajcie jutro na Insta Stories koniecznie!)

Baterie mogłyby być już również zamontowane i nad umywalką faktycznie można już otworzyć wodę, jednak pod baterię wannową musimy wykonać jeszcze jedną dość niewdzięczną poprawkę. A tak bardzo chciałam już zobaczyć te baterie na ścianie!

Wybrałam serię ARMANCE firmy Omnires. Baterie Omnires wpadły mi w oko już na targach w październiku. Mają bardzo ładne wzornictwo, wśród modeli przeważa nowoczesna stylistyka, ale są też trzy linie dość klasyczne: bardzo dosłowne Retro, przełamane nowoczesnością Art Deco oraz właśnie inspirowana klasycznym stylem Armance. Baterie są wykonane z mosiądzu, mają różne wykończenia kolorystyczne: chrom, bardzo ładne złoto i miedź. Miło zaskoczył mnie sposób pakowania, niby nieistotne, a jednak… przyjemnie jest wyjąć armaturę łazienkową pakowaną osobno do białych tekstylnych woreczków. Armance będzie świetnie komponować się z ceramiką Burlington i z marmurowym deseniem na gresie.

baterie omnires - homelikeilike.com

Baterie firmy OMNIRES możecie kupić w ich sklepie internetowym lub w dobrych sklepach z wyposażeniem łazienek, jak na przykład AQUATIS na Bartyckiej w Warszawie

omnires i burlington - homelikeilike.com

Pod znakiem zapytania pozostaje lampa sufitowa w łazience. Ostatnio przymierzałam tam biały plafon w kształcie koniczyny, z czarnymi lamówkami. Pasuje bardzo dobrze, moim zdaniem, ale obawiam się, że jest zbyt delikatny do łazienki, więc prawdopodobnie zawiśnie w przedpokoju, a łazienka jeszcze chwilę poczeka na oświetlenie główne.

Ok, co dalej kryje w sobie elegancka kawalerka, czy raczej jej projekt… Zacznę od tego, co jest. Przede wszystkim jest to, co najważniejsze, baza, podstawa, czyli: podłoga. Wspominałam wam już ostatnio, więc wiecie, że wybrałam francuską jodełkę z dębowych desek firmy Citydesign. Co prawda kolejki do realizacji są bardzo długie, ale potem sam montaż zajmuje dosłownie parę dni. Podłoga chevron i biała listwa przypodłogowa to spełnienie moich marzeń!

elegancka kawalerka - homelikeilike.com

citydesign podłogi - homelikeilike.com

W komplecie do każdej podłogi Citydesign wręcza podręczny zestaw niezbędnych przedmiotów.

Ściany nie są jeszcze skończone, ale i tuta pojawił się jeden z najważniejszych elementów: pas mozaiki w strefie aneksu kuchennego. Nawiązując do jodełki chevron na podłodze wybrałam jodełkę białą szliwioną herringbone w białym, glazurowanym wariancie, z firmy Raw Decor. Ponieważ nie lubię kontrastowych fug, dobrałam białą fugę, epoksydową, ponieważ ten rodzaj najlepiej sprawdza się z mozaikami. Bardzo bym już chciała pokazać wam gotowy aneks!

jodelka - homelikeilike.com

Na drewnianej jodełce Citydesign ceramiczna mozaika układana we wzór herringbone, z firmy Raw Decor

mozaika - homelikeilike.com

Jodełka szkliwiona firmy Raw Decor

Aż chciałoby się zacząć już wstawiać meble! Mam w głowie zarys tego, co chciałabym wstawić do wnętrza, aby elegancka kawalerka naprawdę była elegancka. Oprócz łazienki i salonu z aneksem jest jeszcze mała sypialnia. Stopniowo wszystko będzie nabierało finalnego kształtu. Tymczasem pokażę wam sofę, którą wybrałam do salonu. Wiem, że mebel ten budzi trochę kontrowersji, ponieważ po tym, jak pokazałam mój wybór na IG, dostałam od was wiele wiadomości.

Strefa wypoczynku zostanie stworzona wokół sofy Malmo z Meble Zet. Na ten internetowy sklep meblowy natknęłam się rok temu, gdy szukałam łóżka piętrowego do pokoju dziewczynek (TUTAJ) i muszę przyznać, że miło mnie zaskakują zmianami w ofercie produktów, która wydaje się iść w kierunku coraz lepszego wzornictwa! Sofa w przydymionym różu wygląda świetnie, chociaż ostatecznie wybrałam granatowy kolor, w welurowej tkaninie.

elegancka kawalerka - homelikeilike.com

Elegancka kawalerka powoli nabiera kształtów, chociaż póki co jest pełna kurzu i materiałów budowlanych.


Zdjęcia oznaczone moim logo zostały wykonane przeze mnie i wraz z publikowanymi przeze mnie tekstami są chronione prawami autorskimi.

– Jest mi miło, że czytasz mojego bloga.

Zaproś swoich znajomych, lubię gości! –