dywan white oaks homelikeilike

Dywan wełniany, czyli odrobina Indii w salonie

Jak dywan wełniany zmienia charakter wnętrza? Zobaczcie efekt dywanowych przymiarek i przekonajcie się, na co warto zwrócić uwagę dokonując wyboru.

Widzieliście już kilka odsłon zaprojektowanej przeze mnie małej kawalerki w starej kamienicy. Pokazywałam łazienkę, sypialnię i wnętrza ogólnie, w ramach realizowanych tam sesji zdjęciowych.

Jednym z elementów, które także chciałam dobrać do projektu, były dywany. O tym, jak bardzo mogą one zmieniać wnętrze, stając się jego dopełnieniem, przekonałam się w ramach przymiarek, na które przyjechali do mnie z całą kolekcją dywanów Agata i Bartosz Słowińscy, twórcy i właściciele marki White Oaks. Taka wizyta z dywanami do przymiarki to w ich ofercie nic nadzwyczajnego. Każdy, zainteresowany zakupem, może zamówić takie przymiarki i przekonać się o efekcie przed podjęciem decyzji.

Przymierzyliśmy około dziesięciu dywanów – płasko tkanych i z włosiem, w zestawieniach kontrastowych i stonowanych. Najbardziej zaskoczył mnie dywan do sypialni. Szczerze mówiąc byłam w ogóle niechętna temu, by kłaść tam jakikolwiek dywan, tym bardziej miałam opory przed mocnym, nacechowanym deseniem koralowca (mimo że tak bardzo lubię ten motyw). Jednak gdy tylko rozłożyliśmy Dywan wełniany Coral, po prostu zakochałam się w tej kombinacji. Dywan jest jakby stworzony do tego wnętrza! Nie było nawet sensu przymierzać tam czegokolwiek innego.

dywan wełniany - przymiarki - homelikeilike.com

Kolorystyka dywanu w sypialni przesądziła o wyborze dywanu do salonu. Ważne jest, aby elementy wyposażenia wnętrza w jednym mieszkaniu stanowiły całość i kontynuację pewnego zamysłu. W salonie przymierzyliśmy kilka różnych dywanów. Okazało się, że seria płasko tkanych dywanów Cateye i Oracle, która bardzo mnie zachwyciła na zdjęciach nie do końca zagrała we wnętrzu. Ostatecznie wybrałam dywan wełniany Helena Hotel, idealnie współgrający kolorystycznie z kolorem ścian, a także z kolorem dywanu w sypialni. Ociepla pomieszczenie, nie burzy ogólnego porządku kolorystycznego i stylistycznego, chociaż lekko kontrastuje z ciepłą barwą dębowej podłogi.

DYWAN WEŁNIANY WE WNĘTRZU

dwywan wełniany - homelikeilike.com dwywan wełniany - homelikeilike.com blue and white - homelikeilike.com grey interiors - homelikeilike.com dwywan wełniany - homelikeilike.com dwywan wełniany - homelikeilike.com bedroom - homelikeilike.com dwywan wełniany - homelikeilike.com

Wszystkie dywany wełniane marki White Oaks są produkowane w Indiach, specjalnie na zamówienie marki. Właściciele bardzo dbają o jakość swoich produktów, a także o warunki, w których one powstają. Rozmawialiśmy o tym w czasie ich wizyty u mnie i muszę Wam powiedzieć, że była to bardzo fascynująca rozmowa. Chciałabym Wam przy najbliższej okazji opowiedzieć o nich więcej. Co powiecie na podróż do Indii?

(nie, nie, póki co, jeszcze nigdzie się nie wybieram, ha! ha! ha!)


Zdjęcia oznaczone moim logo zostały wykonane przeze mnie i wraz z publikowanymi przeze mnie tekstami są chronione prawami autorskimi.

– Jest mi miło, że czytasz mojego bloga.

Zaproś swoich znajomych, lubię gości! –