Dekoracyjne trendy – bukiety XXL

Bukiety XXL obserwuję we wnętrzarskich trendach już od ponad roku i od ponad roku noszę się z zamiarem napisania tego wpisu. Akcja #zostanwdomu daje efekty w postaci drobiazgowych porządków, nie tylko w domach, w ogóle we wszystkim. Tak oto porządkując zamiary, szkice i plany, przechodzę do dawno zaplanowanego wpisu.

Jest dwóch stylistów, godnych tytułu królowej i króla, którzy wynieśli bukiety XXL na piedestał. Na piedestał właściwie dosłowny, bo ogromny bukiet wymaga solidnej podstawy. Ale po kolei…

Królową jest bezsprzecznie Athena Calderone, modelka, mistrzyni kuchennych przepisów, osoba obdarzona niezwykle wyrafinowanym smakiem i gustem, także wnętrzarskim. Autorka kilku inspirujących albumów, w tym najnowszego: Live Beautiful – nie zdążyłam kupić tej pozycji przed wybuchem epidemii, teraz pozostaje tylko cierpliwie czekać na przywrócenie normalności. Ale miało być o bukietach. Athena ma w swoim niezwykle słonecznym apartamencie w NYC ogromną kuchnię – centrum dowodzenia, estradę jej rewelacyjnych pomysłów kulinarnych. A w sercu tej kuchni stoi rozległa wyspa przykryta marmurowym blatem. A na wyspie, na samym środku stoi duży gliniany wazon. A w dużym glinianym wazonie Athena układa z upodobaniem ogromne bukiety XXL. Nie są to jednak klasyczne kwiatowe bukiety. Te nowe kompozycje, wchodzące przebojem w stylowe wnętrza to duże gałęzie drzew, krzewów, obsypane kwiatami lub po prostu pąkami, albo gęsto usiane listowiem. Dość gadania, zobaczcie sami!

athena calderone branches
Athena Calderone branches 2
Tu doskonale widać proporcje nowych bukietów z gałęzi. Źródło Instagram Eyeswoon
Athena Calderone branches 3
Na bardzo dużej wyspie, w wysokim pomieszczeniu te ogromne rozmiary nowych bukietów gubią się i na pierwszy rzut oka wyglądają całkiem “normalnie”. Źródło: Instagram – Eyeswoon

Siłą rzeczy tak wielkie kompozycje wymagają dużej przestrzeni, masywnego solidnego mebla, który będzie ich podstawą (wspomnianym piedestałem) i stabilnego, ciężkiego naczynia, żeby całość nie wykopyrtnęła się w chwili bezsilności (lub w zrywie fantazji naszego czworonoga). Im wyższe mieszkanie, tym lepszy efekt.

Prawdziwą maniefestacją gałęziowego trendu stała się dekoracja w apartamencie Atheny, wykonana z okazji uroczystej premiery jej nowego albumu z wnętrzarskimi inspiracjami – Live Beautiful. Mieszkanie trendsetterki zmieniło się w leśną scenografię.

Athena Calderone live beautiful branches
Bankiet z okazji wydania albumu Live Beautiful Atheny Calderone, źródło: Instagram – Eyeswoon
Athena Calderone apartment branches
Dekoracje z gałęzi u Atheny Calderone – źródło: Instagram – Eyeswoon

Jest królowa, jest też król. Na drugiej półkuli, zaszyty w ciepłych pieleszach australijskiej posiadłości, swoje ogromne bukiety komponuje Steve Cordony. Parę razy wspominałam o nim na moim Insta Stories, zachęcając Was do obserwowania jego profilu na IG. Steve jest uznanym stylistą wnętrz i czołowym australijskim instagramerem wnętrzarskim (myślę, że nie tylko australijskim). Na jego koncie (TUTAJ) znajdziecie tutoriale, w których objaśnia, w jaki sposób stylizować wnętrze. Ostatnie wideo są poświęcone właśnie bukietom XXL – pierwszy, ustawiony na masywnej konsoli, to klasyczna duża gałąź, natomiast drugi, umieszczony na ogromnej kuchennej wyspie, to polne kwiaty (czy dobrze poznaję, że to warszawianki alias kosmos, alias onętek?)

Steve Cordony branches
Bardzo duża zielona gałąź na masywnej konsoli. Wazon sprawia wręcz wrażenie zbyt delikatnego. Źródło: Instagram – Steve Cordony
Steve Cordony branches in the kitchen  bukiety xxl
Ogromne naręcza warszawianek w kuchni australijskiego stylisty, źródło: Instagram – Steve Cordony
Steve Cordony branches livingroom  bukiety xxl
Jeszcze jedna aranżacja, której autorem jest Steve Cordony, źródło: Instagram – Steve Cordony

Ponieważ mowa o trendzie, znajdziemy go nie tylko u dwóch wielkich stylistów. Bukiety XXL zagościły na dobre w świecie wnętrzarskich inspiracji.

Amber Lewis branches  bukiety xxl
Mam rację, jeśli napiszę, że w wazonie u Amber Lewis stanęły gałęzie magnolii?
William McLure branches  bukiety xxl
Skoro mowa o trendach i ekstrawagancji, nie może zabraknąć nazwiska William’a McLure’a
Studio mcgee branches bukiety xxl
Studio McGee to bardzo wrażliwy kompas wnętrzarskich trendów. Można im spokojnie zaufać. Źródło: Instagram – Studio McGee
magda fornal  bukiety xxl
Projektantka Magda Fornal jest jak zwykle czujna i na bieżąco! Źródło: Instagram – Magda Fornal

Oczywiście wiosenne gałązki nie są żadną nowością. Jeszcze w przedszkolu uczyłam się piosenki: “Gdy zerwiesz bazie, małe na razie, zaraz do wody włóż!” Nowością jest rozmiar, a także odkrycie efektu dekoracyjnego nie tylko w kwiatach czy pąkach, ale także w zwykłych listkach. Mam i ja mój bukiet XXL.

homelikeilike.com - bukiety xxl

I na zakończenie: oczywiście może pojawić się słuszna wątpliwość – czy warto ciąć takie duże gałęzie z drzew i krzewów tylko po to, żeby umieścić je w wazonie? Otóż, jeśli tylko po to, żeby umieścić je w wazonie – nie warto. Ale! Bardzo dużo gatunków drzew i krzewów wymaga intensywnego przycinania, właśnie teraz, na wiosnę. I to jest doskonałe, genialne połączenie przyjemnego z pożytecznym! Zamiast palić przycięte gałęzie lub wciskać je w brązowe worki z bio-odpadami, można je najpierw wstawić do wazonu i nacieszyć nimi oczy.


Zdjęcia oznaczone moim logo zostały wykonane przeze mnie i wraz z publikowanymi przeze mnie tekstami są chronione prawami autorskimi.

– Jest mi miło, że czytasz mojego bloga.

Zaproś swoich znajomych, lubię gości! –

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz