Czas rodzinnych spotkań

Dojrzała wiosna to czas rodzinnych spotkań. Tak, mam na myśli głównie te, które odbywają się w związku z religijnymi uroczystościami, takimi jak przede wszystkim komunie, a także chrzty, obiady z okazji rocznic Pierwszej Komunii Świętej i chociaż wiem, że nie każdy z was je obchodzi (z różnych względów) mam nadzieję, że ta garstka inspiracji przyda się wam, na wypadek, gdybyście mieli urządzić w domu obiad bardziej uroczysty niż zazwyczaj. Zaręczyny, świętowanie zdanej matury z rodzicami i dziadkami. Może wy mi podpowiecie inne ważne wydarzenia, które teraz nie przychodzą mi do głowy.

Właściwie można by w tym miejscu uczynić dygresję identyczną z tą, którą zamieściłam przy okazji opisu przyjęcia urodzinowego: dobrze jest zawierzyć przygotowania uroczystego obiadu fachowcom, wejść do restauracji na czas niezbędny do spożycia posiłku i odbycia wszystkich ważnych i miłych rozmów, a potem wyjść stamtąd nie kłopocząc się o nic więcej, niczego jednak nie da się porównać z urokiem drzwi uchylonych na taras i zapachem ogrodu wchodzącym do jadalni.

Z myślą o takich chwilach przygotowałam dla was aranżację w moich ulubionych kolorach – bieli i błękicie. Tym razem, robiąc zdjęcia, starałam się pokazać wam kilka szerszych kadrów. Mam nadzieję, że się wam spodobają.

tercja e-obrus.pl dla homelikeilike.com

czas rodzinnych spotkań - homelikeilike.com

tercja e-obrus.pl - homelikeilike.com

Podstawą pięknego stołu jest piękny obrus. O tym, że kocham obrusy, pisałam nie raz. Tym razem chciałam się wam pochwalić moim najnowszym nabytkiem – przepięknym lnianym okrągłym obrusem ze sklepu Tercja e-obrus.pl Jest idealny! Przede wszystkim jest lniany, a już wiecie, że niewiele włókien może równać się jakością ze lnem. Po drugie – jest duży! Ma aż 180 cm średnicy. Do tej pory udało mi się jedynie znaleźć okrągłe obrusy o średnicy 160 (na moim stole, który ma średnicę 135 cm są one praktyczne, ale na wyjątkową okazję przydałoby się się coś dostojniejszego i chociaż z pozoru różnica niewielka, to efekt jest widoczny!).

lniany obrus - homelikeilike.com

Przy okazji chciałam ogromnie podziękować właścicielce sklepu za pomoc przy wyborze. Nie mogłyśmy się nagadać, ponieważ Alicja także prowadzi bloga, a na dodatek, okazało się, że mamy wspólnych znajomych (uwielbiam te chwile, w których świat okazuje się być mały i przyjazny). Gorąco wam polecam ofertę firmy Tercja, znajdziecie tam tekstylia stołowe gotowe i szyte na miarę, na zamówienie, zdobione spersonalizowanymi haftami. Firma dysponuje bogatą ofertą tkanin bazowych (jeśli boicie się lnu, w co jednak nie wierzę, znajdziecie tam i bawełnę, i tkaniny plamoodporne, ale mnie zachwycają właśnie te lniane). Wpadnijcie na stronę sklepu pooglądać kolekcje, jest nawet linia inspirowana blogiem Velour Home (a to dopiero!).

tercja e-obrus.pl

Zastanawiałam się, jakie kwiaty dobrać do mojego nowego obrusu. Idealne byłyby konwalie, ale na nie jeszcze za wcześnie. Niezapominajki, choć urzekające, wydały mi się troszkę zbyt niepozorne. Zamówiłam więc w mojej ulubionej kwiaciarni niebieskie hortensje. To, co czekało na mnie, przerosło moje oczekiwania! Sami spójrzcie, czyż nie są wspaniałe!? Mają kwiaty wielkości bratków!

blue and white - homelikeilike.com

blue and white dinner - homelikeilike.com

Brakowało mi jeszcze jakiegoś dodatku, najlepiej białego, ale róże byłyby zbyt ciężkie, eustomy stawiałam na stół już wiele razy i gdy rozglądałam się po kwiaciarni w poszukiwaniu natchnienia, nagle mnie olśniło! Gipsówka! Powiem wam szczerze, denerwuje mnie okropnie jako zapychacz w bukietach, ale pojedynczo jest urzekająca, delikatna, subtelna.

white flowers

Szafirki miały kolor hortensji i trafiły na stół prosto z ogrodu.

szafirki

Uzupełnieniem niedzielnej aranżacji może być wianek z białych kwiatów (tak, ten, który kupiłam na obiad biało-czerwony, i który później zdobił dom w czasie świąt Bożego Narodzenia i na pewno przyda się na inne okazje). Tu widzicie go w pokoju, ale najlepiej będzie się prezentował na drzwiach wejściowych do domu, witając gości.

czas rodzinnych spotkań - homelikeilike.com

Zamierzałam jeszcze dodać gałązki bukszpanu, ale zrezygnowałam w ostatniej chwili. Byłoby wszystkiego za dużo, zbyt dosłownie.

obiad w rodzinnym gronie

A wy? Co wybieracie na majowe uroczystości?


Zdjęcia oznaczone moim logo zostały wykonane przeze mnie i wraz z publikowanymi przeze mnie tekstami są chronione prawami autorskimi.

– Jest mi miło, że czytasz mojego bloga.

Zaproś swoich znajomych, lubię gości! –