Checklista na 11 listopada

Jak wam idą przygotowania do 11 listopada? Ja kompletuję dekoracje i obmyślam listę potraw. Gęś już zamówiona. Nawet jeśli nie macie jeszcze żadnych drobiazgów, może zainspiruję was czymś z dzisiejszego wpisu?

Przygotowania do uroczystego obiadu w środku ponurej jesieni to jest to! Polecam gorąco tym wszystkim, którzy z jednej strony czują niedorzeczność bożonarodzeniowych dekoracji w listopadzie, a jednocześnie mają silną potrzebę dekorowania i zdobienia.

Kto śledzi moją stronę na FB, ten wie, że naszła mnie ogromna ochota na kupno białego wianka. Pomyślałam, że mogłabym go ozdobić czerwoną kokardą w ładnym odcieniu czerwieni. Patrząc na tego rodzaju inspiracje nie mogłam się oprzeć:

11 listopada - inspiracje - home like i like

11 listopada - home like i like

11 listopada - home like i like

Zupełnie przypadkowo trafiłam na taki, może nie idealny, bo marzył mi się cały z hortensji, ale na tyle ładny, że kupiłam go bez namysłów i rozważań.

dekoracje na 11 listopada - home like i like

Do zdjęcia oplotłam wokół białego wianka girlandę z owocami dzikiej róży, ale docelowo chciałabym znaleźć do niego ładną kokardę. Mogłabym ją zmieniać, odpowiednio do różnych świąt i pór roku.

Nie zamierzam przesadzać. Jedyne szaleństwo bez ograniczeń, na jakie sobie pozwalam, to dekoracje bożonarodzeniowe. Mimo wszystko chciałabym jakoś zaakcentować dekorację stołu. Myślę, że położę, jak zwykle, biały obrus i przewiążę sztućce albo serwetki czerwonymi tasiemkami.

Bardzo mi się podoba połączenie talerzy białych i czerwonych, a także zestawienie białej zastawy z czerwonym szkłem, ale dla mnie oznaczałoby to dokupienie czegoś czerwonego, co z kolei nie pasuje mi do mojej aktualnej koncepcji. Przyznam jednak, że gdy patrzę na desenie w stylu delft w wersji biało czerwonej, zaczynam mieć ogniki w oczach.

11 listopada - home like i like

Czerwony Delft? Czemu nie?

To dzieci w naszym domu witają wszelkie święta z największą radością i one też zawsze są bardzo zainteresowane moimi przygotowaniami. Lubię ten ich entuzjazm, z którym podchodzą do moich pomysłów, dlatego chcę przygotować coś dodatkowego, specjalnie dla nich.

Na razie mam biało-czerwony wianek z dzwoneczków z Kokon Home, biało-czerwone słomki do napojów i kilka miseczek z domowych zasobów.

11 listopada - home like i like

Coś dla dzieci. Znając ich apetyt na atrakcje, muszę przyznać że to skromna kolekcja…

Co roku przed świętami obiecuję sobie kupić wysokie srebrne lampiony. Nie wiem, czy w tym roku w końcu zrealizuję swój zamiar, w którym zapalam się coraz mocniej wraz ze zbliżaniem się do Wigilii. Na razie wyciągnęłam wielofunkcyjny biały lampion i włożę do niego albo świeczki, albo sznur lampek na baterię.

11 listopada - home like i like

Planuję przewiązać świeczki wąskimi tasiemkami. Kupiłam białą tasiemkę z drobniutką stębnówka w kolorze czerwonym. Użyję albo tę, albo połączę dwie tasiemki – białą i czerwoną o różnych szerokościach.

Wspominałam już na FB, że co można poradzić, kiedy ktoś się uprze? Ja uparłam się na białe dynie, z których chcę ułożyć kompozycje, a w jednej z nich umieścić wazonik z kwiatami. Czas rozczarować tych, którzy sądzą, że w Warszawie można kupić wszystko. Nigdzie nie udało mi się znaleźć białych dyń. Kupiłam je ww Gdańsku i sprowadziłam kurierem. Jak się bawić, to się bawić!

11 listopada - home like i like

Planuję ozdobić ich ogonki na złoto i w ogóle chciałabym do biało-czerwonych aranżacji dodać kropelkę złota, jednak na tyle delikatnie, żeby nie zrobiło się bożonarodzeniowo. Sądzę, że drobne akcenty, jak te dwa granaty, nie zaszkodzą.

Gęsi. Jak wspominałam, zamówiłam gęś i wstępnie przymierzam się do rosołu z gęsi i do pieczonej piersi z gęsi. Niemniej, przeglądając inspiracje na Pintereście zupełnie zakochałam się w porcelanowych figurkach. Najpiękniejsze produkuje Lladro. Najbardziej ze wszystkich zachwyciła mnie jednak waza z gęsią! Cudowna!

11 listopada - home like i like

Taka gęsina też nie jest zła, prawda. Wariant dla wegetarian.

Skoro o przepisach mowa, szykuję się jeszcze do jakiegoś kremu na bazie mascarpone, przybranego czerwonymi owocami, oraz do jabłkowych róż, które zachwycają mnie swoim wyglądem (poniżej znajdziecie link do przepisu).

Kwestia smaku to prawdziwa skarbnica przepisów na gęsinę. Zamierzam skorzystać i zrobić z ich pomocą rosół z gęsi.

Jeżeli czujecie niedosyt inspiracji, to przypominam, że na Pinterest założyłam specjalną tablicę z pomysłami na 11 listopada. Poza tym szałowi przygotowań uległo jeszcze kilka innych blogerek. Polecam wam wpisy z pomysłami na blogach:

Kaszmirowy dom

Live Love Smile Pink – biało czerwony tort bezowy oraz wspomniane już jabłkowe róże

Masa inspiracji we wpisie Level up studio

Na zakończenie wyznam wam, że ogromnie, ogromnie liczę na to, że przyślecie mi zdjęcia waszych dekoracji z 11 listopada!


Źródło zdjęć: Pinterest

Zdjęcia oznaczone moim logo zostały wykonane przeze mnie i wraz z publikowanymi przeze mnie tekstami są chronione prawami autorskimi.

– Jest mi miło, że czytasz mojego bloga.

Zaproś swoich znajomych, lubię gości! –