Biało-niebieski ginger jar, kwiaty i coś nowego

Biało-niebieski ginger jar to mój najnowszy zakup poczyniony w sklepie ze starociami, a ponieważ parę tygodni temu pokazałam wam kilka przykładów doboru kwiatów do wazonu, czy raczej wazonu do kwiatów, pomyślałam, że jest dobra okazja, żeby pokazać wam, jak biało-niebieska ceramika sprawdza się w roli wazonu właśnie.

Samo naczynie nie ma klasycznych, tych najbardziej pożądanych kształtów chińskiego słoja na imbir, ale to po prostu kolejna zdobycz do kolekcji. O klasycznej, biało-niebieskie ceramice, jej kształtach, wzorach i zestawieniach z innymi dekoracjami pisałam startując z blogiem. Jeśli nie pamiętacie tego wpisu lub nie mieliście okazji go jeszcze przeczytać, zajrzyjcie TUTAJ

W mojej dzisiejszej aranżacji wypadnie jednak niezbyt hamptonowsko, być może za sprawą różowych kwiatów, które do niego dobrałam, być może za sprawą haftowanego obrusu, tak czy inaczej zrobiło się cottage, odrobinkę shabby i jakby lekko french.

W mojej ulubionej kwiaciarni natrafiłam akurat na szaloną różową ofertę. Wszystkie kwiaty były różowe i to od najbardziej bladego różu, a właściwie bieli z kropelką różu na goździkach, poprzez średnie nasycenie i w różach, i w goździkach, i w eustomach, aż po intensywnie różowe róże.

Biało-niebieski ginger jar

bialo-niebieski ginger jar - homelikeilike.com

Najchętniej wzięłabym wszystko, ale sztukę wyboru nie bez kozery nazywa się sztuką. Łatwo nie było. Zdecydowałam się na trzy blado, bladoróżowe goździki, trzy jasnoróżowe goździki, trzy różowe róże i trzy ciemnoróżowe róże.

pink flowers - homelikeilike.com

Róże oczyściłam z liści, goździki porozrywałam w taki sposób, aby wszystkie kwiatostany były na jednym poziomie.

flowers - homelikeilike.com

bialo-niebieski ginger jar - homelikeilike.com

Całość skróciłam odpowiednio do wysokości wazonu. Starałam się, aby kolory rozłożyć w równomiernych odległościach od siebie. Krzyżując łodygi przygotowałam coś w rodzaju stelaża pod goździki, które wypełniły całość i stały się “bryłą” bukietu.

pink flowers and blue and white ceramic - homelikeilike.com

pink flowers - homelikeilike.com

Niespodzianka

Na koniec czas na obiecaną niespodziankę… Postanowiłam przygotować dla was krótkie wideo z ilustracją tego, co pokrótce opisałam w tym wpisie. Pierwsze koty za płoty. Koniecznie napiszcie, co o tym sądzicie!


Zdjęcia oznaczone moim logo zostały wykonane przeze mnie i wraz z publikowanymi przeze mnie tekstami są chronione prawami autorskimi.

– Jest mi miło, że czytasz mojego bloga.

Zaproś swoich znajomych, lubię gości! –

[google6b84001a62d10f85.html]